Muzyka

Koncert dla Sebastiana w Parkowej

 • star_border
  Koncert charytatywny dla zmagającego się z chorobą Parkinsona Sebastiana Gałuszki.
 • schedule
  21 września 2018 (piątek), godz. 19:00
 • location_on
  Restauracja Parkowa 7 (Krosno, ul. Parkowa 7)
 • note
  15 zł

Jak każdego roku Restauracja Parkowa 7 w Krośnie zaprasza na koncert charytatywny dla zmagającego się z chorobą Parkinsona Sebastiana Gałuszki. Wydarzenie ma również na celu zwrócenie uwagi na osoby, które dotknięte tą straszną przypadłością, próbują funkcjonować i odnaleźć się w zwykłym życiu.

Sebastian Gałuszka jest krośnianinem. Z wykształcenia jest nauczycielem języka polskiego, ale posiada także znakomite umiejętności matematyczne. Jego choroba często nie pozwala mu jednak funkcjonować swobodnie tak, jak każdemu obywatelowi.

Sebastian Gałuszka
mat. organizatorów

- Mam na imię Sebastian i jestem „celebrytą”. Przykuwam uwagę. Jesteście na spacerze albo na zakupach i nagle… znowu ten facet. Porusza się jak Robocop potrzebujący natychmiastowej wizyty w warsztacie. Maskowata twarz, szurający chód, spowolnione niezdarne ruchy, przy kasie problemy z rozstaniem się z bilonem – albo uda mi się wysupłać potrzebną kwotę, albo, jak zwykle, zapłacę „grubymi”. Tylko ten wzrok kiedy próbuję nieudolnie włożyć do siatki wybrane wiktuały. Chciałem, jako znany „celebryta”, poprosić kogoś o pomoc. Być na tyle uprzejmym, bo przecież tak wyróżniona osoba będzie miała cały dzień udany. A i wnukom może kiedyś zdradzi tę wigilijną opowieść. 

Ale nie. Fakty są takie, że od 18 lat choruję na Chorobę Parkinsona i to dlatego tak przykuwam uwagę. Mylony jestem z pijakami, narkomanami i cyklistami. W sklepach natomiast, z własnej inicjatywy, przez 18 lat z zapytaniem czy może mi pomóc, trafiła się jedna Pani w wieku grubo po 70-tce - opowiada Sebastian.

- Jego historia, to jednocześnie opowieść prawie każdej osoby zmagającej się z chorobą Parkinsona i dlatego poprzez cykl koncertów dla tej szczególnej nam osoby, naszego przyjaciela Sebastiana chcemy wspólnie z właścicielami Restauracja Parkowa 7 zwrócić uwagę, że parkinsonicy są wśród nas, próbują żyć normalnie, poruszać się w znanym nam świecie a przede wszystkim… chcą tego, do czego każdy człowiek ma prawo - wspomina Przemek Polański współorganizator cyklu „Koncertów dla Sebastiana”.

Podczas koncertu dla Sebastiana zagra zespół Kapitał
Kapitał

W piątek 21 września 2018 odbędzie się koncert zespołu Kapitał z Krosna grającego rock and roll, rock, big beat a także niezwykły pokaz fryzjerski zrealizowany przez Barber Shop Krosno. Całość wpływów z wydarzenia zostanie przeznaczona na rehabilitację Sebastiana Gałuszki. Organizatorzy przygotowali dodatkowo wiele niespodzianek.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (1) forward