Muzyka

Koncert dla Sebastiana w Parkowej

 • star_border
  Koncert charytatywny dla zmagającego się z chorobą Parkinsona Sebastiana Gałuszki.
 • schedule
  21 września 2019 (sobota), godz. 19:00
 • location_on
  Restauracja Parkowa 7 (Krosno, ul. Parkowa 7)
 • note
  15 zł

Jak każdego roku Restauracja Parkowa 7 w Krośnie zaprasza na koncert charytatywny dla zmagającego się z chorobą Parkinsona Sebastiana Gałuszki. Wydarzenie ma również na celu zwrócenie uwagi na osoby, które dotknięte tą straszną przypadłością, próbują funkcjonować i odnaleźć się w zwykłym życiu. W tym roku dla Bastka zagra duet Witek & Ptaszyński. Ponadto główny bohater wydarzenia, Sebastian Gałuszka będzie czytał swoje poezje.

Sebastian Gałuszka jest krośnianinem. Z wykształcenia jest nauczycielem języka polskiego, ale posiada także znakomite umiejętności matematyczne. Jego choroba często nie pozwala mu jednak funkcjonować swobodnie tak, jak każdemu obywatelowi.

Sebastian Gałuszka
mat. organizatorów

- Jestem „celebrytą”, przykuwam uwagę. Jesteście na spacerze albo na zakupach i nagle… znowu ten facet. Porusza się jak Robocop potrzebujący natychmiastowej wizyty w warsztacie. Maskowata twarz, szurający chód, spowolnione niezdarne ruchy, przy kasie problemy z rozstaniem się z bilonem – albo uda mi się wysupłać potrzebną kwotę, albo, jak zwykle, zapłacę „grubymi”. Tylko ten wzrok kiedy próbuję nieudolnie włożyć do siatki wybrane wiktuały. Chciałem, jako znany „celebryta”, poprosić kogoś o pomoc. Być na tyle uprzejmym, bo przecież tak wyróżniona osoba będzie miała cały dzień udany. A i wnukom może kiedyś zdradzi tę wigilijną opowieść. Ale nie. Fakty są takie, że od 18 lat choruję na Chorobę Parkinsona i to dlatego tak przykuwam uwagę. Mylony jestem z pijakami, narkomanami i cyklistami - opowiada Sebastian.

- Jego historia, to jednocześnie opowieść prawie każdej osoby zmagającej się z chorobą Parkinsona i dlatego poprzez cykl koncertów dla tej szczególnej nam osoby, naszego przyjaciela Sebastiana chcemy wspólnie z właścicielami Restauracja Parkowa 7 zwrócić uwagę, że parkinsonicy są wśród nas, próbują żyć normalnie, poruszać się w znanym nam świecie a przede wszystkim… chcą tego, do czego każdy człowiek ma prawo - wspomina Przemek Polański - współorganizator cyklu „Koncertów dla Sebastiana”.

Witek & Ptaszyński

To alternatywno-rockowy duet akustyczny z Krakowa założony w 2016 przez Kacpra Witka (vel. Don Vito) – gitara solowa/rytmiczna oraz Macieja Ptaszyńskiego (vel. Cry of Pain) – wokal / gitara rytmiczna; którzy wcześniej tworzyli skład zespołu Voodoo Seeds. Graja autorskie piosenki i posiadają swój własny styl z charakterystyczną gitarą solową oraz dynamiczną rytmiką. W ich muzyce można usłyszeć mieszankę progresywnego alt rocka, grunge jak i wiele innych inspiracji oscylujących wokół rocka. Mają na koncie bagaż muzycznych doświadczeń, którym chętnie dzielą się podczas koncertów.

Całość wpływów z wydarzenia zostanie przeznaczona na rehabilitację Sebastiana Gałuszki. Organizatorzy przygotowali dodatkowo wiele niespodzianek.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 12.09.2019 20:19
equalizer przeczytano 911 razy
person źródło informacji: Scena PRL
inne wydarzenia
REKLAMA