Zdrowie dzieci

„KOCHASZ? OdWAŻ się na zmiany” - konsultacje dietetyczne dla rodziców z dziećmi

 • star_border
  Konsultacje dietetyczne dla rodziców z dziećmi w gabinetach Projekt Zdrowie na terenie całej Polski. Kampania organizowana przez Polskie Centra Dietetyczne.
 • schedule
  03 września 2018 (poniedziałek) - 30 listopada 2018 (piątek)
 • location_on
  Polskie Centra Dietetyczne Projekt Zdrowie (Krosno, ul. Niepodległości 15A)
 • note
  Spotkania bezpłatne

Naukowcy alarmują, iż obecnie na całym świecie otyłych jest już ponad 124 miliony dzieci i młodzieży. W Polsce wyniki również są bardzo niepokojące. W badaniu przeprowadzonym przez Instytut Żywności i Żywienia w 2010 roku problem otyłości dotyczył ok. 10 % dzieci w wieku 9 lat. Nadwagę miało średnio niemal co piąte dziecko. Wynik raportu WHO z 2018 pokazuje, że na przestrzeni trzech lat (2015-2017) otyłość rozpoznano aż u 24% dzieci w grupie od 6 do 9 lat.

Plakat akcji
mat. organizatorów

Otyłe dzieci to w przyszłości otyli dorośli

Udowodniono, że nawyki jedzeniowe kształtują się już w okresie wczesnego dzieciństwa. Jeśli małe dziecko przyzwyczai się do odpowiednio skomponowanej, zbilansowanej i urozmaiconej diety, to nie tylko wpłynie to pozytywnie na jego rozwój, ale obniży ryzyko chorób wywołanych przez nieprawidłowe żywienie. A jest ich całkiem sporo – np. otyłość, cukrzyca, osteoporoza, choroby serca i układu krążenia. Zdecydowana większość przypadków problemów z nadmierną masą ciała jest spowodowana nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi w domu, ustępstwami rodziców, brakiem czasu na przygotowanie posiłków dla dzieci, nieskutecznymi próbami wprowadzenia dietoterapii, przekupywaniem i nagradzaniem dzieci jedzeniem, jak również brakiem odpowiedniej ilości ruchu.

Darmowa konsultacja dietetyczna

Żeby móc zapobiec niebezpiecznym i negatywnym skutkom otyłości należy poznać jej przyczyny, dlatego też w ramach akcji każdy rodzic wraz ze swoją pociechą w okresie od września do końca listopada będzie miał możliwość odbyć bezpłatną konsultację z dietetykiem w jednym z 40 gabinetów Projekt Zdrowie na terenie całej Polski. - Podczas spotkania specjalista oceni stan odżywienia, określając BMI dziecka, dokona analizy składu ciała, pomoże określić skalę problemu i zaproponować najlepsze ozwiązanie  - tłumaczy Anna Pacyga, dietetyk Projekt Zdrowie Krosno.

Więcej informacji na temat akcji na stronie www.odwazsienazmiany.pl.

Już dziś możesz zapisać się na bezpłatną konsultację:
Polskie Centra Dietetyczne
Projekt Zdrowie Krosno
ul. Niepodległości 15A
tel. 886 619 999

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward