Niedźwiedzie

Kazimierz Nóżka - spotkanie w CDS

 • star_border
  Prelekcja leśniczego o niedźwiedziach w Bieszczadach.
 • schedule
  17 maja 2019 (piątek), godz. 17:00
 • location_on
  Centrum Dziedzictwa Szkła (Krosno, ul. Blich 2)
 • note
  Wstęp wolny

Kazimierz Nóżka - leśniczy Leśnictwa Polanki - od jakiegoś czasu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych leśniczych w kraju. Wszyscy chyba widzieli jak leśniczy Nóżka ratował niedźwiadki przed wilkami albo rozmawiał z niedźwiedziami Grzesiem i Lesiem.

Kazimierz Nóżka pokazuje świat zwierząt, który jest nieosiągalny dla przeciętnego mieszczucha. Spotykamy w tym świecie wielkie niedźwiedzie, przemykające jak duchy rysie, polujące pod osłoną nocy wilki, majestatyczne żubry, zwinne wydry, kuny oraz skryte żbiki.

Czytając książkę Marcina Szumowskiego "Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki" będziemy mieć ten świat na wyciągnięcie ręki, poznamy relacje człowieka, który większość życia spędził w bieszczadzkich lasach. Ta książka jest nie tylko o zwierzętach. Poznamy w niej również dziwne przygody miejscowych drwali, gajowych i smolarzy. Przytaczane historie raz mrożą krew w żyłach, innym razem przywołują uśmiech i wzruszają do łez. Tego wszystkiego będzie można również doświadczyć podczas spotkania z leśniczym Kazimierzem Nóżką w Krośnie.

Podczas spotkania będzie można nabyć  książkę autorstwa Marcina Szumowskiego "Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki".

Plakat wydarzenia
mat. organizatorów
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward