l nagroda na 33. Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Warszawie. Klip o tragicznej śmierci rodziny Ulmów, która pomagała przeżyć Żydom II wojnę światową i została zamordowana przez niemieckiego okupanta.
Zaliczony do najciekawszych filmów Panoramy Polskiej w trakcie 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
Pasterska ballada o Zbigniewie Łagoszu, ostatnim pasterzu-samotniku w Beskidach. Polany Surowiczne to miejsce ukryte wśród gór i drzew, gdzie łąki rodzą pożywienie dla bydła oraz dają przestrzeń dla koni. Dla bohatera filmu to wymarzone zacisze, gdzie może „ględzić sam do siebie”. Zbigniew mieszka w drewnianym domku, przypominającym przyczepę. Ma psa-pomocnika o imieniu Łemek, ból nogi od „łażenia po górach” oraz chroniczny kaszel od „cygarzysk” (czyli papierosów). Wciąż jednak trzyma się swojej ostoi.
Poruszający dokument o tym, że życie nie kończy się na domu pomocy społecznej.
Przedstawia codzienne życie krośnianina i jednocześnie najstarszego stażem pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej w Moczarach w powiecie bieszczadzkim. To opowieść o ludziach "pokornych", których los nie oszczędzał i u kresu ziemskiej wędrówki przywiódł w głębokie Bieszczady. To obraz egzystencji człowieka zamkniętego, nie tyle w murach instytucji, co w świadomości i niepamięci społecznej. Tu życie dopełnia się i cichutko gaśnie w niedostępnym dla naszych marzeń i oczekiwań miejscu... a jednak pogody ducha, nadziei i dystansu do cierpienia uczą nas Moczarowi bohaterowie.
Po seansach odbędzie się spotkanie w twórcami Karpackiej Grupy Filmowej, krośnianinami: Rafałem Gużkowskim i Łukaszem Grudyszem.