Balet

"Jezioro Łabędzie" - spektakl baletowy w RCKP

 • star_border
  Uwielbiane przez polską publiczność przedstawienie w wykonaniu legendarnej rosyjskiej grupy baletowej Moscow City Ballet.
 • schedule
  28 lutego 2020 (piątek), godz. 19:30
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  129/169 zł

Legendarny i najsłynniejszy rosyjski Ballet Smirnova, poza granicami Rosji bardziej znany jako Moscow City Ballet już niebawem wystąpi ponownie w Polsce. Teatr baletowy założony przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova to zespół tancerzy klasycznych, cieszący się już ponad 30-letnim uznaniem widzów na całym świecie. 

Występy Moscow City Ballet charakteryzują olśniewające kostiumy, imponująca choreografia, magia świateł i urzekająca scenografia. Zdaniem krytyków, czarowi tej grupy nie można się oprzeć, ani o niej zapomnieć: "Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wzruszeń i emocji wzbudzanych przez Moscow City Ballet nie da się opisać – trzeba ich doświadczyć!".

Jezioro Łabędzie
mat. organizatorów

Jezioro Łabędzie

To przedstawienie uwielbiane przez polską publiczność. Jest to opowieść mówiąca o walce dobra ze złem, o potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce. Prostota wątku dramatycznego i wzruszająca interpretacja miłości Odetty i Zygfryda jako symbolu potęgi uczucia, są ilustrowane niezwykle emocjonalnymi układami tanecznymi. Obrazują one przeżycia duchowe bohaterów. Czarujące walce, dumne rytmy poloneza, ognisty taniec hiszpański i pełen temperamentu czardasz hipnotyzują i wprowadzają w niezwykły nastrój. Niewątpliwym walorem jest muzyka, która urzeka pięknem i subtelnością melodyki. Od pierwszego do ostatniego taktu wiąże temat w jednolitą treść. Dziewczęta zaklęte w Łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granicę życia i śmierci niezmiennie wzruszają widzów na całym świecie.

Bilety dostępne na:

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward