Teatr

"Jaś i Małgosia" - spektakl w RCKP

 • star_border
  Spektakl rodzinny Teatru Banialuka prezentowany w ramach Artystycznych Ferii w RCKP.
 • schedule
  17 lutego 2019 (niedziela), godz. 16:00
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  Dostępne bilety rodzinne oraz z Krośnieńską Kartą Mieszkańca. Szczegóły poniżej.

Jan Brzechwa, Jaś i Małgosia

reżyseria: Lech Chojnacki
muzyka: Robert Łuczak
scenografia: Dariusz Panas
aktorzy: Magdalena Obidowska, Maria Byrska, Konrad Ignatowski, Ziemowit Ptaszkowski
Przedstawienie dla dzieci od 3 lat

Żartobliwa wersja przygód Jasia i Małgosi, adresowana szczególnie do najmłodszych dzieci. Ciepły klimat spektaklu buduje nie tylko swoista i pełna uroku brzechwowska opowieść, ale też specjalna oprawa plastyczna przedstawienia - kolorowe, miękkie i przytulne poduchy, przyjazne dekoracje, słodka piernikowa chałupka i bliskie dziecięcej wyobraźni lalki. W tym bezpiecznym i przyjaznym świecie nawet na pozór groźne zdarzenia na koniec okazują się żartem, a puenta spektaklu jest zabawna i pouczająca zarazem.

Teatr Lalek Banialuka jest jednym z najstarszych teatrów lalek w Polsce i jednym z najbardziej znanych w kraju i na świecie. Założyli go w 1947 roku artyści plastycy Jerzy Zitzman i Zenobiusz Zwolski. Plastyczny rodowód teatru na wiele dziesięcioleci zadecydował o artystycznym obliczu Banialuki. Ze swoimi przedstawieniami Banialuka odwiedziła kilkadziesiąt krajów świata, wśród nich Japonię, Chile i Stany Zjednoczone. Uczestniczyła w najbardziej prestiżowych festiwalach teatralnych, m.in. w Edynburgu, Awinionie, Cividale Nowym Jorku i Charleville-Mezieres. Zdobyła wiele najwyższych nagród i wyróżnień na najbardziej renomowanych przeglądach.

Z teatrem współpracowało i współpracuje grono wybitnych artystów. W Banialuce powstają duże przedstawienia teatralne, w wieloosobowej obsadzie aktorskiej, zaskakujące inscenizacyjnym rozmachem,bogactwem środków formalnych i wysmakowaną plastyką. Przyciągają zarówno publiczność młodszą, jak i młodzież, dla której oferta repertuarowa Banialuki jest niezmiernie atrakcyjna. Spektakle ceni tak publiczność, jak i krytycy, czego wyrazem są także przyznawane Banialuce prestiżowe nagrody artystyczne. Od 1966 roku Banialuka jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek, jednego z najważniejszych przeglądów lalkarskich świata.


Bilety rodzinne: dla 1 osoby - 20 zł, dla 2 osób - 36 zł, dla 3 osób - 48 zł, dla 5 osób - 65 zł,
z Krośnieńską Kartą Mieszkańca: dla 1 osoby - 15 zł, dla 2 osób - 26 zł, dla 3 osób - 36 zł, dla 4 osób - 44 zł, dla 5 osób - 50 zł

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP od poniedziałku do piątku od 10:00 do 13:00 oraz od 14:30 do17:30 i w soboty od 10:00 do 14:00 oraz na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja telefoniczna i internetowa: 13 43 218 98 w. 159, sprzedaz.imprez@rckp.krosno.pl.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 24.01.2019 21:49
equalizer przeczytano 1811 razy
person źródło informacji: RCKP, Teatr Banialuka
inne wydarzenia
REKLAMA