Książka

Jakub Małecki - spotkanie w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

 • star_border
  Spotkanie z autorem książek: "Dygot", "Ślady" czy "Rdza".
 • schedule
  27 marca 2019 (środa), godz. 17:00
 • location_on
  Krośnieńska Biblioteka Publiczna (Krosno, ul. Wojska Polskiego 41)
 • note
  Wstęp wolny

Jakub Małecki 

Pisarz i tłumacz, z wykształcenia ekonomista. Zadebiutował w 2007 r. na łamach magazynu „Science Fiction, Fantasy i Horror” opowiadaniem „Dłonie”. Jest autorem książek „Błędy” (2008), „Przemytnik cudu” (2008), „Zaksięgowani” (2009), „Dżozef” (2011), „W odbiciu” (2011), „Odwrotniak” (2013), „Dygot” (2015), „Ślady” (2016), „Rdza” (2017), „Nikt nie idzie” (2018).

Za swoje powieści, doceniane przez czytelników i krytyków, był wielokrotnie nominowany, m.in. do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus i Nagrody Literackiej Nike i nagradzany (Śląkfa, Nagroda Literacka „Magazynu Literackiego Książki”, Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego).

Początkowo kojarzony głównie z powieścią fantastyczną i horrorem, Jakub Małecki wydanym w 2015 r. „Dygotem” zajął poczesne miejsce wśród młodych twórców polskiej powieści z pogranicza gatunków historyczno-obyczajowych i psychologicznych z elementami realizmu magicznego. O swoich książkach mówi, że chciałby, by były „jak walka bokserska z czytelnikiem: może nie za każdym razem trafię go wszystkimi ciosami, ale liczę na to, że jak któryś dojdzie, to go naprawdę ruszy. W ogóle zawsze marzyło mi się, żeby czytelnik mojej książki śmiał się albo płakał, żeby go ona obeszła.”

Spotkanie z Jakubem Małeckim jest realizowane w ramach projektu "A to książki właśnie!", który KBP realizuje w tym roku z Programu MKiDN "Partnerstwo dla ksiązki". 

Plakat wydarzenia
KBP
WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward