Książka

Jacek Hugo-Bader - spotkanie w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

 • star_border
  Spotkanie z reporterem „Gazety Wyborczej”, autorem wielu książek. Jego najnowsze dzieło nosi tytuł Audyt.
 • schedule
  24 października 2018 (środa), godz. 17:00
 • location_on
  Krośnieńska Biblioteka Publiczna (Krosno, ul. Wojska Polskiego 41)
 • note
  Wstęp wolny

Jacek Hugo-Bader (ur. 1957) — reporter „Gazety Wyborczej”. Uwielbia Rosję i byłe krajeZSRR, w których w sumie spędził prawie cztery lata. Na rowerze pokonał całą AzjęŚrodkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. W zimie 2007roku samotnie odbył podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku, którą opisał wzbiorze reportaży Biała gorączka (Nagroda im. Arkadego Fiedlera „Bursztynowy Motyl”2010). 

 W 2011 roku ukazały się jego Dzienniki kołymskie, owoc – także samotnej – podróży na Kołymę. Jest także autorem książki Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak, W rajskiej dolinie wśród zielska, nominowanej do Nagrody Literackiej NIKE, i współautoremfilmu dokumentalnego Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy.

Dwukrotnie uhonorowany nagrodą Grand Press i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Laureat nagrody MediaTory 2016 w kategorii AuTORytet. Jego ostatnia książka Skucha została nominowana do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej oraz do Nagrody Literackiej Nike, a także została nagrodzona przez Magazyn Literacki Książki jako najlepsza książka maja 2016 oraz najlepsza książka roku 2016.

Najnowsza książka Jacka Hugo-Badera pt. Audyt, ukazała się w maju 2018 r. - „JacekHugo-Bader znów rusza w Polskę, wraca do spraw, wydarzeń i miejsc sprzed dwudziestu, trzydziestu lat. Spotyka się z bohaterami reportaży, które trafiały na pierwsze strony „Gazety Wyborczej”. Bandyci, menele, nawróceni, wsiowi i wybrani –twarz współczesnej Polski, od której tak łatwo się odwrócić”.

Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem odbędzie się w ramach projektu „Łączy nas książka” realizowanego dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Plakat wydarzenia
KBP
WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward