Muzyka

Iwo Dixie Jazz Band - koncert w Parkowej

 • star_border
  Gościnnie wystąpi puzonista Roman Syrek.
 • schedule
  22 czerwca 2018 (piątek), godz. 19:00
 • location_on
  Restauracja Parkowa 7 (Krosno, ul. Parkowa 7)
 • note
  20 zł

Zespół powstał jesienią 2009 roku z inicjatywy Bolesława Kazalskiego, ówczesnego prezesa zarządu Uzdrowiska Iwonicz S.A. Zespół składa się z muzyków z dużym doświadczeniem estradowym, którzy połączeni wspólną pasją grania muzyki swingowej, stworzyli grupę o nazwie Iwo Dixie Jazz Band.

Pierwszy publiczny występ miał miejsce w marcu 2010 roku podczas Plebiscytu Sportowiec Roku w Gminie Iwonicz-Zdrój. Od tego czasu zespół zagrał blisko 100 koncertów. Dwa razy wystąpił w Polskim Radiu Rzeszów, grając koncerty retransmitowane na antenie. 10 sierpnia 2012 r. Iwo Dixie okazał się
bezkonkurencyjny w konkursie 42. Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie i zdobył słynną Złotą Tarkę.

W 2014 r. Michał grający w zespole na banjo doszedł do półfinału konkursu Mam Talent w TVN. Po tym sukcesie postanowił przeprowadzić się na stałe do Warszawy, a
w zespole zastąpił go Julian Zych, znany muzyk z Brzozowa. Obecnie zespół Iwo Dixie Jazz Band ma swoją siedzibę w Krośnie, w dzielnicy Białobrzegi.

W trakcie koncertu zagra znany puzonista Roman Syrek, laureat Nagrody Głównej na Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka” – Warszawa 1981r.

Obecny skład IDJB to: Jerzy Czechowski – piano, Krzysztof Zajdel – wokal, Wojciech Szuba – perkusja, Adam Sikora – trąbka, Stanisław Boczar – klarnet, saksofon, Jakub Wojtowicz – puzon, Julian Zych – banjo, Bartek Bykowski – fretless bass.

Rezerwacja pod numerem telefonu: 605 953 343.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  605 953 343
KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
04.06.2018 16:45

Roman Syrek

Absolwent Szkoły Muzycznej w Krośnie, później Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat I nagrody w konkursie improwizacji jazzowej Złota Tarka w roku 1981,były członek Orkiestry Radia i Telewizji w Warszawie, Studio S-1,pod dyrekcją Andrzeja Trzaskowskiego. Grał w formacjach Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Henryka Majewskiego - Swing Session, Old Timers. W latach osiemdziesiątych członek zespołu Brzozów Jazz Sextet. Obecnie na stałe przebywa w Australii.

person
bykosz54321
na forum od stycznia 2018
WSZYSTKIE KOMENTARZE (1) forward