Pływanie

IV Nocny Charytatywny Maraton Pływacki

 • star_border
  Oprócz wymiaru sportowego impreza ma także cel dobroczynny - to zbiórka na leczenie i rehabilitację trzyletniego Kubusia Jaracza z Łężan.
 • schedule
  26 maja 2018 (sobota) - 27 maja 2018 (niedziela), godz. 20:00
 • location_on
  Kryta pływalna (Krosno, ul. Sportowa 8)
 • note
  Opłata startowa - 35 zł, zbiórka do puszek

Maraton pływacki rozpoczyna się o godz. 20.00 i trwał będzie do godz. 6.00 rano. Udział wziąć może w nim każdy, kto jest zdrowy i potrafi pływać. Dla najlepszych pływaków przygotowano konkurencję „no limit”, polegającą na 4-godzinnym pływaniu bez przerwy. Ci, którzy nie czują się na siłach, mogą płynąć w konkurencji 60 minut, natomiast słabsi pływacy sami decydują i do wyboru mają 15, 30 albo 45 minut.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy szklany medal oraz dyplom z przepłyniętym dystansem, a zawodniczy z najdłuższymi dystansami otrzymają puchary – statuetki, które zostaną uroczyście wręczone podczas Dni Krosna na scenie krośnieńskiego rynku.

Ci, którzy nie czują się zbyt pewnie w wodzie, mogą kibicować lub wziąć udział w pikniku. Ten rusza znacznie wcześniej, bo od godz. 17:00. Zaplanowano szereg atrakcji. Będzie to m.in. pokaz ratownictwa wodnego zaprezentowany przez Bieszczadzkie WOPR, wolne nurki z Klubem Działalności Podwodnej Albi, aerobik w wodzie z Iwoną Zajchowską, pokaz pływania dzieci i niemowląt Mały Pływak. To wszystko w niecce basenu.

Równocześnie w Sali Marmurowej odbywać się będą zajęcia fitness z Agnieszką Szarek, zumba, warsztaty gry na bębnach Dumbele, występ taneczny dzieci z Miejsca Piastowego. Na parkingu zaprezentują się motocykliści z klubu Sherwood Riders oraz strażacy z wozami bojowymi, odbędzie się także pokaz broni wojskowej BUNKIER Krosno. Zjeść będzie można kiełbaskę z grilla, a także skosztować prawdziwej wojskowej grochówki.

W sali gimnastycznej będzie można posiłować się na rękę na profesjonalnym stole pod okiem trenera klubu Viking Nisko, poznać tajniki tenisa stołowego z Klubem Tenisa Stołowego Dębowiec, wziąć udział w konkursie plastycznym z nagrodami „Pływam i Pomagam”, a nawet nauczyć się jak udzielić pierwszej pomocy z SIM PCK.

Mat.  organizatorów

Jak co roku, oprócz wymiaru sportowego impreza ma także cel dobroczynny. Tym razem organizatorzy chcą pomóc trzyletniemu Kubusiowi Jaraczowi z Łężan.

Chłopczyk urodził się w 28 tygodniu ciąży. Zdiagnozowano u niego Zespół Petersa Plus, przez co zmaga się z opóźnieniem psychoruchowym i słabo widzi jedynie na jedno oko. Kubuś przeszedł już 7 operacji - okulistycznych oraz związanych z rozszczepem podniebienia i wargi. Niebawem czekają go kolejne.

Kubuś wymaga stałej rehabilitacji, wyjazdów na turnusy do specjalistycznych ośrodków medycznych oraz wizyt u specjalistów. Jego rodzice robią wszystko, by w przyszłości był samodzielny.

Dowolne kwoty, które w całości zostaną przeznaczone na leczenie oraz rehabilitację Kubusia, można wpłacać na specjalnie utworzone w tym celu subkonto: 44 8642 1083 2002 8327 1467 0003 - rachunek pomocniczy – Charytatywny Maraton Pływacki – Jakub Jaracz.


Regulamin maratonu i szczegóły imprezy dostępne tutaj. Zgłoszenia do 20 maja 2018.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 26.04.2018 08:35
equalizer przeczytano 1863 razy
person źródło informacji: Klub Pływacki Masters Krosno
inne wydarzenia
REKLAMA