Muzyka

Internal Quiet - koncert w Rock Klub Iron

 • star_border
  Na scenie także Monstrum i Eufory. Koncert w ramach Iron Fest II Krosno.
 • schedule
  26 stycznia 2019 (sobota), godz. 18:00
 • location_on
  Rock Klub Iron (Krosno, ul. Sikorskiego 5)
 • note
  30 zł - przedsprzedaż, 38 zł - w dniu koncertu

Internal Quiet zaprezentuje krążek „When The Rain Comes Down”, a muzycy obiecują potężne i profesjonalne metalowe show: - Nasze jesienno-zimowe koncerty będą okazją do zobaczenia zespołu po raz pierwszy w pełnej formule sceniczno-dźwiękowej, o którą to usilnie zabiegaliśmy. Od zawsze bowiem zastanawialiśmy się, jakie to uczucie wyjść na scenę w roli headlinera i móc zaprezentować się w pełni swoich możliwości. Zagramy na żywo niemal cały materiał z "When The Rain Comes Down", a także premierowe kompozycje i kilka muzycznych ciekawostek, o które słuchacze dopytywali już od jakiegoś czasu. W planach trasy są również goście specjalni, a całość będzie połączona z premierą wersji winylowej albumu.

Doskonale przyjęty w mediach debiutancki krążek zespołu „When The Rain Comes Down” ukazał się jesienią 2016 roku i promowało go, obejmujące swym zasięgiem czterdzieści lokalizacji, tournee „Back To The Past”.

Internal Quiet prezentuje intrygującą muzykę z pogranicza hard rocka, klasycznego heavy metalu, melodic hard rock/AOR z domieszką rocka progresywnego o gęstym brzmieniu gitar i sekcji rytmicznej wspartych nietuzinkowym wokalem. Grupa czerpie inspiracje i energię z amerykańskiej i europejskiej sceny hard’n’heavy, NWOBHM i progressive power spod znaku Stratovarius, Queensryche, Crimson Glory, Saxon, Iron Maiden, Judas Priest, Pretty Maids z z jednoczesnym naciskiem na zachowanie dojrzałości i oryginalności własnych pomysłów muzyczno-aranżacyjnych.

Lider i gitarzysta zespołu Sławomir Papis to również znana i ceniona osoba w środowisku muzyczno-artystycznym. Jest endorserem słynnej marki Taurus oraz prowadzącym i uczestnikiem wielu warsztatów i przeglądów gitarowych. Członek jury m.in. New York Festiwal 2017/2018, przez lata dał się też poznać jako doskonały producent nagrań i właściciel Case Studio, gdzie na bieżąco po dziś dzień zajmuje się rejestracją, miksem i masteringiem nagrań.

Skład: Sławomir Papis – gitary, Maciej „Rocker” Wróblewski – wokal, Dominik Kalisz – gitary, Mateusz Stołowski – bas, wokal, Paweł Lachowicz – perkusja.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward