Historia

"Historia wydobyta z ziemi w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej" - spotkanie i wernisaż w Muzeum Historycznym - Pałacu w Dukli

 • star_border
  Goście spotkania będą mieli okazję do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego „Galicja”.
 • schedule
  26 września 2019 (czwartek), godz. 17:00
 • location_on
  Muzeum Historyczne Pałac w Dukli (ul. Trakt Węgierski 5)
 • note
  Wstęp wolny

Muzeum Historyczne - Pałac w Dukli zaprasza na spotkanie muzealne połączone z wernisażem wystawy czasowej „Historia wydobyta z ziemi w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej”.

Podczas spotkania swoją działalność i dokonania zaprezentuje Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne „Galicja”, które powstało na początku 2015 roku. Stowarzyszenie zostało założone przez pasjonatów poszukiwań oraz historii. Odkrywanie lokalnych tajemnic naszego regionu czy kraju jest dla nich wyzwaniem, które zawsze chętnie podejmują. Zaprezentowana zostanie również wystawa zdjęć dokumentujących najciekawsze akcje i odkrycia „Galicji”.

stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne „Galicja”

Ponadto odbędzie się wernisaż wystawy czasowej, która swoją tematyką nawiązywać będzie do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, wyeksponowane zostaną również artefakty, które są „efektem” działań „Galicji”. Uzupełniłem tematyki wystawy będzie prezentacja umundurowania żołnierza polskiego z okresu września 1939 r. w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej „SAN”, której członkowie biorą udział w historycznych produkcjach kinowych i telewizyjnych.

Wystawa czasowa będzie udostępniona do końca grudnia 2019 roku.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 30 085
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward