Hip Hop Day po raz pierwszy w Krośnie jako samodzielne wydarzenie muzyczne, dotąd organizowany był w ramach imprezy Balony nad Krosnem.
Raper, poeta, kulturoznawca oraz autor słuchowisk radiowych. Od początku swojej twórczości doceniany za przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem oraz łączenie różnych muzycznych gatunków. Zdobywca złotej płyty za album „Wilk chodnikowy”, artysta roku 2012 magazynu Aktivist. Płyta „Labirynt Babel”, która została nagrana razem z macierzystym zespołem B.O.K zadebiutowała na pierwszym miejscu listy sprzedaży OLiS oraz doczekała się wielu bardzo pozytywnych recenzji. Jego ostatnia płyta "Wilczy Humor" nagrana z liderem zespołu Pustki, Radkiem Łukasiewiczem została nominowana do tegorocznej nagrody muzycznej Fryderyki.
To ośmioosobowa grupa muzyków, indywidualności, artystów, instrumentalistów, poruszających się w szeroko rozumianych ramach muzyki hip-hop. To możliwie najkrótsza charakterystyka zespołu, którego jednak nie da się tak łatwo zaszufladkować lub przypisać do konkretnego nurtu muzycznego. Dziś B.O.K to jedyna grupa na polskiej scenie hiphopowej, która na stałe pracuje i koncertuje w tak szerokim instrumentalnym składzie. Koncerty B.O.K to muzyczna uczta w wykonaniu liczącego siedem osób live bandu, który ma za sobą świetne przyjęcie na ważnych festiwalach m.in. Off Festiwal, Coke Live Festiwal, Hip-Hop Kemp, Slot Art Festiwal czy Męskie Granie, a także setkach koncertów w całym kraju i zagranicą. Wizytówką B.O.K jest sprawne poruszanie się po całym gatunkowym spektrum - od muzyki bitowej do ciężkich gitarowych brzmień, od klasycznych skrzypcowych motywów do jazzowych improwizacji.
Znany również jako Bonus i Bons – polski raper, reprezentant szczecińskiej sceny hip-hopowej. Członek zespołów BonSoul, BBQ, Almost Famous oraz kolektywu SB Maffija oraz Stoprocent. Współtworzy także duety wraz z Matkiem, Brusem oraz Laikike. Bonson współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Quebonafide, Buczer, Rena, Chada, Gruby Mielzky, Sobota, Hukos, Cira, 2sty, Planet ANM, KPSN, Gedz, Mam Na Imię Aleksander, Białas, Tede, VNM, Wu, Pih, TMK aka Piekielny oraz Sarius.
Współpracował z takimi wykonawcami jak: Kuba Knap, Quebonafide, Dwa Sławy czy Smolasty. Debiutował już przed 2012 rokiem utworami na soundcloud. W 2013 wziął udział w 3 edycji akcji „Młode wilki popkiller”, która przyniosła mu sporą rozpoznawalność, a jego utwór „Nie ma jak” został bardzo gorąco przyjęty, co spowodowało, że nakręcono do niego teledysk wyreżyserowany przez Piotra Zajączkowskiego. W 2014 wypuścił mixtape „Co za mixtape”, który promowały teledyski do utworów „DOBzI LUDZIE”, „Myślałby kto”, "„Brednie”" oraz „W moim świecie”. Po wydaniu „Co za mixtape” Kuban pojawiał się wiele razy na featuringach, szczególną popularność zyskały „Żadnych zmartwień” Quebonafide z gościnnym udziałem Kiełbińskiego i Kuby Knapa, utwór Essexa pt. „Mała Mi” oraz DJa Paszy pt. „Ta Dama”, do których teledyski pojawiły się na kanale rapera.
W 2016 raper zapowiedział legalny debiut, do którego pojawił się pierwszy singiel pt. „Było, nie minęło”. Ostatecznie legalny debiut Kubana o nazwie „Myślisz jeszcze?” ukazał się 7 kwietnia 2017 roku, debiutując na 3. miejscu oficjalnej listy sprzedaży OLiS.
To wrocławski raper, który swoją przygodę z muzyką zaczął w 2003 roku. Jego pierwszy zespół TWL (Terror w Liryce) tworzył ze swoim przyjacielem Poterą. W 2009 roku pokazał się w singlu „Czyja jest Gra” – udowadniając, że jest jednym z najbardziej utalentowanych raperów w Polsce. Dotychczas wydał kilkanaście bardzo dobrze przyjętych luźnych utworów, które osiągnęły milionowe wyświetlenia w serwisie YT m.in.: "Ból", "Pomóż mi wstać". Gościnnie udzielił się m.in. na albumach takich artystów jak: donGuralesko, Donatan & Cleo, Chada, Quebonafide, White House. Jego solowa płyta "Wielkie Sny" swoją premierę miała 2 grudnia 2016, wyprzedając cały limitowany nakład, zajmując 5. miejsce na OLiS.