Pomoc

"Gramy i śpiewamy dla Elżbiety" - koncert w Zespole Szkół Muzycznych

 • star_border
  Koncert charytatywny dla Elżbiety Węgrzyn, pochodzącej z Krosna skrzypaczki.
 • schedule
  19 grudnia 2019 (czwartek), godz. 17:00
 • location_on
  Zespół Szkół Muzycznych (Krosno, Paderewskiego 7)
 • note
  Wolne datki

Elżbieta Węgrzyn to pochodząca z Krosna skrzypaczka, gdzie po edukacji w Podstawowej Szkole Muzycznej I stopnia naukę kontynuowała w Liceum Muzycznym w Krakowie. W mieście tym ukończyła także studia na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec u znakomitej pedagog i mistrzyni tego instrumentu - Kai Danczowskiej.

Elżbieta Węgrzyn to prekursorka Szkoły Gry na skrzypcach Metodą Suzuki. Prywatną Szkołę Muzyczną Suzuki kształcącą wg tej właśnie metody założyła w Tychach i przez szereg lat prowadziła warsztaty i szkolenia dla nauczycieli skrzypiec tą właśnie metodą. Dzięki aktywności Elżbiety Węgrzyn, w Polsce kwitnie nauczanie małych dzieci gry na skrzypcach japońską metodą Suzuki. Niestety, ze względu na walkę z nowotworem Pani Elżbieta musiała zamknąć swoją szkołę i znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. W całej Polsce zbierane są fundusze, by pomóc Pani Elżbiecie zarówno w leczeniu, dojeżdżaniu do szpitali, jak i w codziennym funkcjonowaniu.

Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie serdecznie zaprasza na koncert oraz kiermasz świąteczny, z którego wolne datki zostaną przeznaczone na pomoc pani Elżbiecie w walce z chorobą.

Plakat wydarzenia
ZSM

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 04.12.2019 19:49
equalizer przeczytano 1190 razy
person źródło informacji: ZSM
inne wydarzenia
REKLAMA