Film

Filmy DKF "16mm" w artKinie

 • star_border
  Zestaw filmów przygotowanych w ramach DKF "16mm".
 • schedule
  02 maja 2019 (czwartek) - 30 maja 2019 (czwartek), godz. 19:00
 • location_on
  artKino (Krosno, ul. Bieszczadzka 1)
 • note
  10 zł, 6 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca

Wszyscy wiedzą

2 maja 2019 (czwartek), godz. 19:00
Francja, Hiszpania, Włochy, dramat, 2018, 132 min.
Reżyseria: Asghar Farhadi
Bilet: 10 zł, 6 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca

Po wielu latach nieobecności Laura (Cruz) wraz z dwójką dzieci powraca do rodzinnego miasteczka w Hiszpanii na wesele siostry. Podczas hucznej zabawy spotyka Paco (Bardem), swoją wielką, pierwszą miłość. Imprezę przerywa zniknięcie Irene, nastoletniej córki Laury. Przy okazji poszukiwań na jaw wychodzą rodzinne tajemnice, o których wszyscy woleliby zapomnieć. W upalnym, sennym miasteczku pod powierzchnią czai się mrok. Wszyscy są podejrzani.


Złodziejaszki

9 maja 2019 (czwartek), godz. 19:00
Japonia, dramat, 2018, 121 min.
Reżyseria: Hirokazu Koreeda
Bilet: 10 zł, 6 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca

Dwie siostry, mąż jednej z nich, ich kilkuletni syn i sędziwa nestorka rodu żyją pod jednym dachem, utrzymując się z emerytury babci, dorywczych zajęć i drobnych kradzieży. Spoiwem, które wszystkich łączy, są mroczne tajemnice, a gdy w ich domu pewnego dnia pojawi się zaniedbywana dziewczynka z sąsiedztwa, ta osobliwa wspólnota jeszcze bardziej się umocni. Nieoczekiwane wydarzenie skłoni też do zadania fundamentalnego pytania: czy większą wartość mają więzy krwi, czy też związki budowane z własnej woli.


Yomeddine. Podróż życia

16 maja 2019 (czwartek), godz. 19:00
Austria, USA, Egipt, dramat, komedia, przygodowy, 2018, 93 min.
Reżyseria: A. B. Shawky
Bilet: 10 zł, 6 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca 

"Yomeddine" oznacza w języku arabskim "Dzień Sądu". Fragmentem, który najbardziej nawiązuje do tego pojęcia, jest scena wschodu słońca pod mostem, gdzie Rayes mówi Beshayowi, że "na Yomeddine, wszyscy będziemy równi". Wyleczony z trądu kopt Rayes i przygarnięty przez niego sierota Beshay po raz pierwszy opuszczają granicę kolonii trędowatych i ze skromnym dobytkiem przytroczonym do grzbietu osła wyruszają w podróż przez Egipt, by odnaleźć to, co zostało z ich korzeni, z ich rodzin. Konfrontują świat ze wszystkimi jego smutkami, trudnościami i chwilami łaski, w poszukiwaniu rodziny, swojego miejsca na świecie, odrobiny człowieczeństwa.


Ułaskawienie

23 maja 2019 (czwartek), godz. 19:00
Czechy, Polska, Słowacja, dramat, 2018, 100 min.
Reżyseria: Jan Jakub Kolski
Bilet: 10 zł, 6 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca 

"Ułaskawienie" to osadzona w realiach powojennej Polski historia zmagających się z żałobą rodziców, wyruszających ze swoim synem w ostatnią podróż, opowiedziana z perspektywy ich wnuka, Jana. Syn Hanny i Jakuba, żołnierz AK Wacław "Odrowąż" Szewczyk, zostaje jesienią 1946 roku zastrzelony przez UB. Po serii upokorzeń doznanych ze strony nowej władzy, bezczeszczącej zwłoki ich dziecka, Hanna i Jakub postanawiają zapewnić synowi godny pochówek w oddalonej o 500 km Kalwarii Pacławskiej. Podróż rodziców przez wciąż pogrążoną w powojennym koszmarze Polskę staje się metaforyczną wyprawą w głąb ludzkiej duszy i próbą stworzenia na nowo definicji człowieczeństwa w świecie, w którym sąsiedzi zwracają się przeciwko sobie, a nieoczekiwanym sojusznikiem może stać się dotychczasowy wróg.


Przedszkolanka

30 maja 2019 (czwartek), godz. 19:00
USA, dramat, 2019, 96 min.
Reżyseria: Sara Colangelo
Bilet: 10 zł, 6 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca 

Lisa ma szczęśliwą rodzinę, pracę, którą lubi i ładny dom na przedmieściach Nowego Jorku, ale tak naprawdę od zawsze chciała być artystką. Kiedy przypadkiem odkrywa geniusz poetycki swojego pięcioletniego ucznia, postanawia zrobić wszystko, aby nie został zmarnowany. Wiara, że chłopiec, w przeciwieństwie do niej, ma szansę zostać wybitnym twórcą, zamienia się w niebezpieczną osbsesję.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 25.04.2019 17:36
equalizer przeczytano 2120 razy
person źródło informacji: artKino
inne wydarzenia
REKLAMA