Film

Filmy DKF "16mm" w artKinie

 • star_border
  Zestaw filmów przygotowanych w ramach DKF "16mm".
 • schedule
  07 lutego 2019 (czwartek) - 28 lutego 2019 (czwartek), godz. 19:00
 • location_on
  artKino (Krosno, ul. Bieszczadzka 1)
 • note
  10 zł, 6 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca

Dom, który zbudował Jack

7 lutego 2019 (czwartek), godz. 19:00
Dania, Francja, dramat, 2018, 155 min.
Reżyseria: Lars von Trier
Bilet: 10 zł, 6 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca

Tytułowy Jack to nowa postać w popkulturowym klanie psychopatów, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Mistrz światowego kina pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, piekielnie inteligentnego perfekcjonisty, pełnego sprzeczności, słabości i drobnych natręctw. Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji i wycieczek na łono natury. Zabójca patrzy na swoje zbrodnie jak na mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej?


Kraina Wielkiego Nieba

14 lutego 2019 (czwartek), godz. 19:00
USA, dramat, romans, 2018, 104 min.
Reżyseria: Paul Dano
Bilet: 10 zł, 6 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca

Jeanette i Jerry są tylko z pozoru szczęśliwym małżeństwem. Właśnie przeprowadzili się do domu na przedmieściach, ale w nowym miejscu czekają na nich stare problemy. Jerry po raz kolejny woli uciec, niż zmierzyć się z trudnościami. Kiedy wyjeżdża na kilka miesięcy gasić niebezpieczne pożary lasów, Jeannette zostaje sama z dorastającym synem. Zagubiona kobieta wdaje się w romans, który jednak tylko na chwilę pozwala jej poczuć się dziewczyną, jaką była kiedyś - szaloną, atrakcyjną i pełną życia.


Powrót Bena + Fuks

Fuks

21 lutego 2019 (czwartek), godz. 19:00
Polska, dokument, 2019, 30 min.
Reżyseria: Jakub Kowalczyk
Bilet: darmowe wejściówki do odebrania w kasie kina

Film opowiada o pracy ratowników Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami Storat z Rzeszowa. Od 18 lat biorą oni udział w poszukiwaniach osób zaginionych szczególnie narażonych na utratę życia: dzieci, osób starszych i chorych. Ekipa filmowa dokumentowała pracę ratowników m.in. podczas policyjnych akcji poszukiwawczych.

Powrót Bena

21 lutego 2019 (czwartek), godz. 19:00
USA, dramat, 2018, 103 min.
Reżyseria: Peter Hedges
Bilet: 10 zł, 6 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca

Gdy Holly (Julia Roberts) wraca do domu ze świątecznych zakupów, zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa – swojego syna Bena (Lucas Hedges), który nie powinien był opuszczać ośrodka odwykowego. Kochająca matka, mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami. Ma nadzieję, że Ben jest „czysty” i będzie mogła cieszyć się Bożym Narodzeniem z nim i resztą rodziny. Okazuje się jednak, że wizyta Bena może sprowadzić poważne kłopoty. Podczas kolejnych 24 godzin, które mogą zmienić na zawsze ich życie, Holly zrobi wszystko, by uratować ukochane dziecko.


Alfabet

28 lutego 2019 (czwartek), godz. 19:00
Austria, Niemcy, dokumentalny, 2013, 107 min.
Reżyseria: Erwin Wagenhofer
Bilet: 10 zł, 6 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca

Żyjemy w czasach rewolucyjnych zmian, kryzysów i dezorientacji. Wszystkie problemy mają jedną wspólną cechę - zostały stworzone przez ludzi, z których wielu jest wykształconych przez najlepsze uczelnie oraz zajmuje wysokie stanowiska na szczeblu międzynarodowym. Czy ten powszechny bałagan, który obserwujemy obecnie, może być efektem ubocznym ich wykształcenia? 

Twórcy dokumentu ukazują, iż głównym problemem jest przestarzałe myślenie, którego uczymy się od najmłodszych lat edukacji. Opiera się głównie na utrwalonych schematach i biernym przyswajaniu wiedzy. Brak w nim natomiast różnorodności, kreatywności, stawiania na indywidualizm i realizacji potencjału każdego człowieka. 

Nigdy nie będziemy mieli odwagi rozwiązywać przyszłych problemów, stosując wczorajsze rozwiązania. I wreszcie: kto rozpocznie ten proces, jeśli my tego nie zrobimy?

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 29.01.2019 22:11
equalizer przeczytano 2314 razy
person źródło informacji: artKino
inne wydarzenia
REKLAMA