Film

Filmy DKF "16mm" w artKinie

 • star_border
  Zestaw filmów przygotowanych w ramach DKF "16mm".
 • schedule
  06 czerwca 2019 (czwartek) - 27 czerwca 2019 (czwartek), godz. 19:00
 • location_on
  artKino (Krosno, ul. Bieszczadzka 1)
 • note
  10 zł, 6 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca

Łukasiewicz. Nafciarz romantyk

6 czerwca 2019 (czwartek), godz. 19:00
Polska, biograficzny, 2019, 60 min.
Reżyseria: Maciej Wójcik
Bilet: darmowe wejściówki do odebrania w kasie kina

W poniedziałek 27 sierpnia 2018, w sanockim skansenie padł pierwszy klaps na planie nowego filmu Telewizji Obiektyw pt. „Łukasiewicz – nafciarz romantyk”. Pretekstem do realizacji zdjęć była zbliżająca się 200. rocznica urodzin Ignacego Łukasiewicza przypadająca na 2022 rok oraz 165. rocznica wynalezienia lampy naftowej. Będzie to już piąty film Bogdana Adama Miszczaka z cyklu „Historyczny Pejzaż Podkarpacia”.

„Ignacy Łukasiewicz to bohater ponadczasowy, powstaniec, ale przede wszystkim twórca przemysłu naftowego na terenach ubogiej Galicji. Dziś nie byłoby najważniejszego przemysłu światowego, gdyby nie geniusz Ignacego Łukasiewicza, którą jest rafinacja ropy naftowej. Nasz film ukaże i udowodni, że kolebka światowego przemysłu naftowego to Bóbrka, wieś leżąca na Podkarpaciu” – można przeczytać na stronie internetowej TV Obiektyw z Krosna.


Vox Lux

13 czerwca 2019 (czwartek), godz. 19:00
USA, dramat, muzyczny, 2018, 114 min.
Reżyseria: Brady Corbet
Bilet: 10 zł, 6 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca

Celeste była nastolatką, kiedy wielka tragedia wywindowała ją na szczyty sławy i zrobiła z niej gwiazdę muzyki pop. Od tej pory media śledziły każdy jej ruch, a jej kariera rozwijała się w cieniu zjawisk, które naznaczyły XXI wiek: ataków terrorystycznych, szkolnych strzelanin, medialnej rewolucji. Dzisiaj Celeste nie jest już tą samą osobą. Po skandalicznym incydencie, który o mały włos nie zrujnował jej kariery, chce wrócić na scenę. Musi ponownie zmierzyć się ze wspomnieniami sprzed lat, a w dodatku – przygotować się do wielkiej trasy koncertowej.


Milcząca rewolucja

20 czerwca 2019 (czwartek), godz. 19:00
Niemcy, dramat, 2018, 111 min.
Reżyseria: Lars Kraume
Bilet: 10 zł, 6 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca 

Oparty na motywach bestsellerowej powieści Dietricha Garstki film opowiada prawdziwą historię grupy uczniów klasy szóstej, którzy postanawiają okazać solidarność z ofiarami powstania węgierskiego, organizując minutę ciszy w trakcie każdej lekcji.  Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, kiedy dwaj nastoletni chłopcy z Eisenhüttenstadt w Niemczech Wschodnich podróżują do Berlina Zachodniego, aby odwiedzić grób dziadka Kurta, byłego oficera SS. Przed powrotem do domu chłopcy postanawiają pójść do kina, gdzie trafiają na kronikę filmową o powstaniu węgierskim z 1956 roku. To inspiruje ich do działania.


Królowa kier

27 czerwca 2019 (czwartek), godz. 19:00
Dania, Szwecja, dramat, 2019, 127 min.
Reżyseria: May el-Toukhy
Bilet: 10 zł, 6 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca 

Anne (Trine Dyrholm) to odnosząca sukcesy prawniczka, która specjalizuje się w prawie dotyczącym nieletnich. Mieszka w pięknym modernistycznym domu z córkami bliźniaczkami oraz mężem, Peterem (Magnus Krepper), który jest lekarzem. Kiedy wprowadza się do nich jej nastoletni pasierb, Gustav (Gustav Lindh), Anna go uwodzi. Kobieta jest zmuszona podjąć nieodwracalną decyzję z fatalnymi konsekwencjami.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 03.06.2019 10:31
equalizer przeczytano 1702 razy
person źródło informacji: artKino
inne wydarzenia
REKLAMA