Film

Filmy DKF "16mm" w artKinie

 • star_border
  Zestaw filmów przygotowanych w ramach DKF "16mm".
 • schedule
  03 stycznia 2019 (czwartek) - 31 stycznia 2019 (czwartek), godz. 19:00
 • location_on
  artKino (Krosno, ul. Bieszczadzka 1)
 • note
  10 zł, 6 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca

Ajka

3 stycznia 2019 (czwartek), godz. 19:00
Chiny, Niemcy, Polska, Rosja, Kazachstan, dramat, 2018, 100 min.
Reżyseria: Sergei Dvortsevoy
Bilet: 10 zł, 6 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca

Młoda imigrantka z Kirgizji, Ajka, nielegalnie przebywa w Moskwie. Od razu po urodzeniu niechcianego dziecka ucieka z porodówki, pozostawiając synka w szpitalu. Nie ma w Moskwie ani domu, ani przyjaciół czy bliskich; nie ma pieniędzy, nie ma pracy. Jedyne, co posiada to silny instynkt przetrwania.


Oni

10 stycznia 2019 (czwartek), godz. 19:00
Francja, Włochy, biograficzny, dramat, komedia, 2018, 158 min.
Reżyseria: Paolo Sorrentino
Bilet: 10 zł, 6 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca

Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.


Genesis 2.0

17 stycznia 2019 (czwartek), godz. 19:00
Chiny, Rosja, Szwajcaria, USA, Korea Południowa, dokumentalny, 2018, 113 min.
Reżyseria: Christian Frei, Maxim Arubgaev
Bilet: 10 zł, 6 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca

Czy wskrzeszenie mamuta jest dziś możliwe? Jak co roku na odległych Wyspach Nowosyberyjskich na Oceanie Atlantyckim zespół zapaleńców poszukuje w wiecznej zmarzlinie kłów mamutów. Wśród nich jest łowca kłów Peter Grigorjew oraz jego brat Siemion, pracownik naukowy i dyrektor Muzeum Mamutów w Jakucku na Syberii. W powietrzu czuć gorączkę złota. Cena „białego złota” nigdy nie była tak wysoka, szczególnie na luksusowym chińskim rynku. Poza tym takie znaleziska są magnesem dla zaawansowanych technologicznie pionierskich genetyków i naukowców, którzy balansują na granicy genetyki i biologii syntetycznej, marząc o przywróceniu do życia wymarłego dawno temu mamuta. Chcą go sklonować z zamrożonego materiału genetycznego z prawie nienaruszonym DNA, który pozyskany został z syberyjskiego lodowca. 
Próba wskrzeszenia mamuta jest pierwszym zwiastunem wielkiej rewolucji technologicznej, w wyniku której człowiek stanie się stwórcą, autorem nowego Genesis 2.0. Już dzisiaj, z pomocą chińskiego Narodowego Banku Genów, ludzie Zachodu za 100 000 dolarów są w stanie sklonować swoje zmarłe psy.


Ramen. Smak wspomnień

24 stycznia 2019 (czwartek), godz. 19:00
Francja, Japonia, Singapur, dramat, 2018, 89 min.
Reżyseria: Eric Khoo
Bilet: 10 zł, 6 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca

Masato (Takumi Saitoh) mieszka w Takasaki w Japonii i jest młodym kucharzem specjalizującym się w ramenach. Po nagłej śmierci swojego ojca chłopak znajduje walizkę wypełnioną pamiątkami. Wśród nich jest między innymi czerwony notatnik. Należał on do jego matki, która pochodziła z Singapuru i zmarła, gdy Masato miał zaledwie 10 lat. Przeczucie każe mu udać się w podróż do rodzinnego kraju matki, gdzie ma nadzieję odkryć tajemnicę związku rodziców. Na miejscu chłopak niespodziewanie odnajduje swoją babcię, która jak się okazuje, posiada klucz do tyleż romantycznej, co burzliwej historii miłosnej rodziców chłopaka. Obydwojgu w leczeniu emocjonalnych ran pomagać będzie niezwykła, azjatycka kuchnia.


Złe Wychowanie Cameron Post

31 stycznia 2019 (czwartek), godz. 19:00
USA, dramat, 2018, 91 min.
Reżyseria: Desiree Akhavan
Bilet: 10 zł, 6 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca

Opowieść koncentruje się wokół losów tytułowej bohaterki - Cameron Post, nastolatki z Montany, której rodzice giną w wypadku samochodowym. W tym samym czasie dojrzewająca dziewczyna odkrywa swój homoseksualizm. Cameron trafia pod opiekę babki ze strony ojca oraz konserwatywnej ciotki Ruth. Kiedy krewni nakrywają dziewczynę w niedwuznacznej sytuacji z jej najbliższą przyjaciółką Coley, bohaterka zostaje wysłana na specjalny obóz, gdzie ma przejść tzw. "terapię konwersyjną" i nauczyć się "właściwych ról płciowych". Cameron poznaje tam nowych przyjaciół, z pomocą których postanawia zawalczyć o własne życie i przekonania.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward