Ferie

Ferie zimowe w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

 • star_border
  Zajęcia dla dzieci. Sprawdź, co oferują poszczególne filie KBP.
 • schedule
  11 lutego 2019 (poniedziałek) - 22 lutego 2019 (piątek)
 • location_on
  Filie Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej
 • note
  Wstęp wolny

Oddział dla Dzieci, ul. Wojska Polskiego 41

11-22 lutego (pn. - pt.), godz. 11:00 - 13:00

„Komiksowo” - zajęcia dla dzieci i młodzieży. W programie m.in. zajęcia teoretyczne: poznanie definicji i historii komiksu, najważniejszych wydarzeń kulturalnych związanych z komiksem, zajęcia praktyczne: przygotowanie storyboardu (scenopisu) z bohaterami i ciągiem zdarzeniowym oraz wykonanie gry planszowej - poszczególnych elementów (plansza, pionki, figury, postaci), tworzenie reguł gry w oparciu o komiks René Goscinnego i Alberta Uderzo „Asteriks i Obeliks”. W programie także projekcja filmu „Asteriks i Obeliks w służbie Jej Królewskiej Mości”, warsztaty modelarskie, spotkania członków Klubu Gier Planszowych „Planszomaniacy” oraz dziecięcego kółka teatralnego.

Filia nr 1, ul. Decowskiego 42

11-22 lutego (pn. - pt.), godz. 11:00 - 13:00

„Skarpetkowe historie” – zajęcia dla dzieci w oparciu o książkę Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.  W programie czytanie wybranych rozdziałów z książki Justyny Bednarek, zajęcia plastyczne: wykonywanie kolorowych skarpetek, masek myszek, wycinanki „Świat wokół nas”, „Zimowe kwiaty”, kolażu „Bajkowi przyjaciele na dobre i na złe”, karmników dla ptaków, statków z papierowych talerzyków, ptaszków z papierowych rolek, ciasteczek z plasteliny, malowanie portretów kotów, gry i zabawy, quizy, łamigłówki, zagadki.

Filia nr 2, ul. Grunwaldzka 2

12-21 lutego, (wt., śr., czw.), godz. 11:00 - 12:00

„W zimowej krainie” – zajęcia dla dzieci. W programie czytanie fragmentów książki Tove Jansson „Zima Muminków”, zajęcia plastyczne „Walentynkowe kartki”, „Bajkowe zakładki”, „Zimowy krajobraz”, „Rodzina Muminków”, płaskie origami, „Zimowe sporty”, „Śnieżne stworki”, gry i zabawy ruchowe i stolikowe.

Plakat wydarzenia
KBP

Filia nr 3, ul. Witosa 1 e

11-22 lutego (pn., śr., pt.), godz. 11:00 - 12:00

„Zimowe wędrówki po bibliotece” - zajęcia dla dzieci. W programie głośne czytanie popularnych utworów młodzieżowych, m.in. Andrzeja Maleszki „Czerwone krzesło”, Jeffa Kinney’a „Dziennik Cwaniaczka”, zajęcia plastyczne „Zimowe figurki plastelinowe”, „Najpiękniejsza zimowa widokówka”, „Zimowe pejzaże”, „Bałwanki z płyt CD”, „Pani zima”, „Śnieżynki na cztery sposoby, „Bałwanki wypychanki”, „Oryginalne pingwiny”, „Bałwan z niszczarki”, „Dekorowane rękawice”, wykonywanie kartki walentynkowej dla bliskiej osoby, prace z masy solnej, gry zabawy integracyjne, projektowanie i tworzenie własnych bajek, gry planszowe.

Filia nr 4, ul. Krakowska 124

11-22 lutego (pn. - pt.), godz. 10:00 - 12:00

„Feryjne wierszowisko” - zajęcia dla dzieci i młodzieży w oparciu o wiersze znanych autorów literatury dziecięcej: Agnieszki Frączek, Joanny Papuzińskiej, Wandy i Ewy Chotomskiej, Urszuli Kozłowskiej, Małgorzaty Strzałkowskiej i innych. W programie „zabawy słowem” z tekstami wierszy i wyliczanek, rywalizacja drużynowa, „zabawy w teatr” - inscenizacje wybranych wierszy, tworzenie obrazkowych książek do teatrzyku kamishibai na podstawie czytanych utworów, zajęcia artystyczno-plastyczne inspirowane wierszami, a także inscenizacja „Bajka o Czerwonym Kapturku i oswojonym wilku” w wykonaniu dzieci z teatrzyku bibliotecznego „Molki”, turniej gier planszowych pod hasłem „Ferie z planszówką” organizowany przez grupę „GraTy”.

Filia nr 5, ul. Kopernika 17

11-22 lutego, (pon., śr., pt.), godz. 10:30 - 12:30

„Wyprawy książkowe w krainy bajkowe" - zajęcia dla dzieci. W programie czytanie baśniowych opowieści Barbary Badowskiej „100 bajek krasnoludka", książek z serii „Ciekawe dlaczego" oraz książek „100 lat 100 lat! i inne miłe okazje. Wesołe zabawy dla dzieci na urodziny, bale i przyjęcia", „W co się bawić. Pomysły na wakacje, ferie i święta", „Najpiękniejsze zabawy sprzed lat dla dzieci", "zajęcia plastyczne „Sylwetki bajkowych bohaterów", „Umiem, potrafię - kolorowe gwiazdki, choinki, ptaszki", turnieje gier planszowych (Memory, Chińczyk), gry i zabawy.

mat. organizatora

Filia nr 6, Centrum Multimedialne, ul. Ordynacka 8

11-22 lutego (pn.-pt.), godz. 12:00- 13:00

„Smerfne ferie” – zajęcia dla dzieci. W programie czytanie bajek o Smerfach, projekcja bajek „Smerfy”, „Smerfy. Legenda o Smerfnej Dolinie”, „Małogłowe Smerfy”, „Prezenty dla Smerfetki”, „Królowa Smerfetka”, „Podniebna niespodzianka”, „Smerfy 2”, zajęcia plastyczne – wykonywanie smerfnych czapek, postaci Smerfów z plasteliny, postaci Klakiera, Gargamela i Smerfetki z origami, domków dla Smerfów z papierowych rolek, makiety wioski Smerfów, kolorowanie „smerfnej kolorowanki”.

Filia nr 7, ul. Rzeszowska 1

11-22 lutego (pn.-pt.), godz. 11:00 - 13:00

„Dookoła świata z Nelą” – zajęcia dla dzieci w oparciu o książki w cyklu „Nela Mała Reporterka”. Wprogramie poznanie przygód małej podróżniczki w Nowej Gwinei, Australii, Azji, Ameryce Południowej i Północnej, Afryce, na Antarktydzie, na Karaibach, a także poznawanie zabytków Krosna, zajęcia plastyczne - wykonywanie z bibuły i krepiny kolorowych papug i rajskich ptaków, z papieru i surowców wtórnych masek aborygenów i rafy koralowej, jaskiń z nietoperzami, dżungli i rezerwatu dla tygrysów, niezwykłych małp-gibonów, kolorowych orchidei, kolażu przedstawiającego wraki statków oraz ukryte skarby na dnie morskich głębin, malowanie flamingów, pingwinów, mroźnych krajobrazów oraz krośnieńskiego rynku w zimowej scenerii, konkursy, quizy, niespodzianki, gry i zabawy.

Czytelnia Główna, ul. Wojska Polskiego 41

22 lutego (pt.), godz. 09:30

Spektakl dla dzieci „Piraci i skarb pustyni” w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego „KRAK-ART” z Krakowa.

Główni bohaterowie spektaklu - Kostka i Kapitan Jack - wspólnie przeżywają liczne przygody i spotykają na swej drodze tajemnicze postacie. Kolorowe kostiumy oraz szanty i żargon żeglarski przenoszą widza na statek piracki. Dzieci uczą się, że największym skarbem dla człowieka jest miłość i przyjaźń.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 29.01.2019 21:47
equalizer przeczytano 1043 razy
person źródło informacji: KBP
inne wydarzenia
REKLAMA