Muzyka

Dragon - koncert w Rock Klub Iron

 • star_border
  Jako support Post Profession.
 • schedule
  13 października 2018 (sobota), godz. 18:00
 • location_on
  Rock Klub Iron (Krosno, ul. Sikorskiego 5)
 • note
  30 zł - w przedsprzedaży, 35 zł - w dniu koncertu

Dragon

Dragon powstał w Katowicach w 1984 roku. Początkowy okres to budowanie własnego repertuaru i koncerty klubowe i szkolne (wszyscy muzycy byli jeszcze nastolatkami) na Śląsku. Dużą popularność na scenie metalowej Dragon zdobył udanym występem na Metalmanii ‘86. W konsekwencji świetnie przyjętego koncertu Dragon podpisał kontrakt menedżerski z Metal Mind Production. Wkrótce pojawiły się pierwsze nagrania - składanka “Metal Invasion” i split koncertowy z występu na kolejnej Metalmanii - 1987.

W 1989 roku wydana została debiutancka płyta - “Horda Goga”. Płyta cieszyła się ogromną popularnościa, z biegiem lat osiągając status kultowej pozycji polskiego metalu. W tym okresie Dragon był, obok Kata, Turbo czy Vadera, jedną z najpopularniejszych formacji metalowych w Polsce.

Kolejną płytę - wydany w 1990 roku, concept album “Upadły Anioł” polski wydawca reklamował jako “first death thrash album in Poland”. Płyta została wkrótce wydana również, w wersji anglojęzycznej, na Zachodzie. Dragon promował “Fallen Angel” wspólnymi koncertami z m.in. Death i Kreator.

W 1991 roku grupa nagrała kolejną płytę - “Scream Of Death”, promowaną koncertami u boku Morbid Angel i Sadus. Kolejna płyta, “Sacrifice” wyszła dopiero w 1994 roku, w bardzo ograniczonym nakładzie i tylko w wersji kasetowej. Brak koncertów, jakiejkolwiek promocji i dobrej dystrybucji nie przyczynił się do sukcesu albumu, w zespole narastało zniechęcenie. Ostatnie wydawnictwo pod nazwą Dragon to wydany w 1999 roku, różny stylistycznie od dotychczasowej muzyki zespołu Dragona, oscylujący bliżej klasycznego hard rocka z elementami industrialu album “Twarze”. Po jego wydaniu Dragon zawiesił działalność.

W 2016 roku pojawił się pomysł festiwalu “Metalmania ‘86 30 lat później”, gdzie również miał wystąpić, reaktywowany tylko dla zagrania tego jednego koncertu, Dragon. “Metalmania” ostatecznie nie doszła do skutku, ale wspólne, udane próby ponownie rozpaliły w muzykach metalowy ogień. Grana wiosną 2017 trasa Reunion tour przypomniała Dragona metalowej publiczności. Ośmielony świetnym przyjęciem fanów zespół przygotowuje w tej chwili materiał na nową płytę, po wakacjach wróci również na drugą, jesienną część, Reunion tour.

Post Profession

Zespół założony został 2 listopada 2004 roku w składzie: Miłosz Płachciński, Maciej Narski, Piotr Czernik i Piotr Smoki. W roku 2005 zespół wydał pierwsze demo zarejestrowane przez Mariusza Musialskiego, a w 2007 roku ukazała się druga demówka nagrana przez Marka Woźniaka. 

Od 2008 do chwili obecnej Post Profession występuje w pięcioosobowym składzie grając koncerty przed krajowymi gwiazdami takimi jak: Kat & Roman Kostrzewski, Acid Drinkers, Virgin Snatch, Frontside, Horrorscope, Alastor i innymi. 

23 stycznia 2010 roku ukazał się minialbum zespołu „Between the Devil And the Deep Blue Sea” nagrany w PPstudio przez Huberta Nowaka. 4 sierpnia 2010 roku z inicjatywy kalifornijskiej wytwórni fonograficznej 272 Records, Post Profession podpisał umowę na opublikowanie utworu „Immortal Heart” na płycie „Kill City vol.26” wydanej w USA. 

W 2012 roku dzięki głosom internautów zespół wystąpił na festiwalu Metalfest Open Air Poland, na którym głównymi gwiazdami byli: Megadeth, Kreator, Soulfly, Death Angel. Wtedy też wydana została debiutancka płyta "A Few Minutes Before...", a dwa lata później zespół wydał swoją drugą płytę "Frozen Feelings". Od 2009 roku Post Profession jest pomysłodawcą i wraz ze swoim menagerem Krzysztofem Hacikiem także współorganizatorem sosnowieckiego festiwalu Metal Fest, na którym corocznie występują czołowe bandy polskiej metalowej sceny.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward