Podróże

"Dookoła Islandii na rowerze, czyli Ring Road w 3 tygodnie" - spotkanie podróżnicze w K15

 • star_border
  Gośćmi będą Alicja Barć i Bartosz Maciejewski.
 • schedule
  25 lutego 2018 (niedziela), godz. 18:00
 • location_on
  K15 (Krosno, ul. Krakowska 15)
 • note
  5 zł

Islandia, zwana krainą lodu i ognia to jeden z najbardziej odległych i dzikich zakątków Europy. Znana z zapierających dech widoków, wulkanów i lodowców jest rajem dla miłośników przyrody i przygód. I choć warunki klimatyczne panujące na wyspie nie rozpieszczają podróżników, jak magnes przyciąga ona do siebie coraz więcej turystów. 

Alicja Barć i Bartosz Maciejewski - goście spotkania podróżniczego w K15
mat. organizatora

- My jednak chcemy pokazać wam Islandię mniej mainstreamową, z perspektywy rowerowej - nie samochodowej - kierownicy. Przez 24 dni, po 24 godziny na dobę doświadczaliśmy Islandii, jej piękna i jej kaprysów. Okrążyliśmy wyspę krajową drogą numer jeden, pokonując prawie 1800 km, wyłącznie siłą własnych nóg. Przeżyliśmy wspaniałą przygodę i chcemy się nią z Wami podzielić - mówią Alicja Barć i Bartosz Maciejewski - zapaleni cykliści i miłośnicy przyrody, goście spotkania podróżniczego w K15. - Zabierzemy Was na islandzkie bezdroża, pokażemy najpiękniejsze wodospady na wyspie, zatrzymamy się przy drugim co wielkości lodowcu Europy i odwiedzimy tradycyjne domki torfowe. Nie zabraknie też opowieści o naszych przygodach i porad na temat przygotowań i organizacji rowerowego rajdu.

mat. organizatora

Alicja Barć i Bartosz Maciejewski w ramach autorskiego projektu Planeta Dzika, zwiedzają świat na dwóch kółkach i z jednym pluszowym dzikiem. Udają się w miejsca dzikie albo pokazują, że miejsca, które wydają się być znane, są w rzeczywistości zbadane tylko z wierzchu i kryją w sobie wiele tajemnic i dzikiego piękna. Swoje przygody i relacje z podróży opisują na blogu www.planetadzika.wordpress.com.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 277 11
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 02.02.2018 22:04
equalizer przeczytano 884 razy
person źródło informacji: K15
inne wydarzenia
REKLAMA