Muzyka

Cisza Jak Ta - koncert w K15

 • star_border
  Koncert poezji śpiewanej.
 • schedule
  20 maja 2018 (niedziela), godz. 18:00
 • location_on
  K15 (Krosno, ul. Krakowska 15)
 • note
  35 zł

"15 lat w drodze. Ponad 100 piosenek nagranych na jedenastu płytach. Niemal 900 zagranych koncertów. Setki tysięcy przebytych kilometrów. Miliony wzruszeń z unikalnych spotkań ze Słuchaczami, którzy często stają się naszymi Przyjaciółmi. 
I miliardy dobrych emocji wychwyconych z atmosfery współtworzenia chwili.
Najpiękniejsze wiersze polskich i zagranicznych poetów tyleż razy wyśpiewane wraz z Wami na koncertach w całej Polsce…" - piszą członkowie "Cisza jak ta". Wyruszyli w liczącą ponad 120 koncertów jubileuszową trasę koncertową.

„Mają świeżość wczesnego Starego Dobrego Małżeństwa, nastrój dojrzałej Wolnej Grupy Bukowiny i to tajemnicze coś jeszcze, co ma tylko Cisza Jak Ta... " - napisał o zespole J. Molczyk.

Wśród młodych kontynuatorów folk-poetyckiego nurtu Krainy Łagodności trudno byłoby znaleźć zespół, który w krótkim czasie wydał 11 autorskich płyt i zagrał ponad 900 koncertów na scenach w całej Polsce. Dynamiczny rozwój grupy został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury dla Twórców Kultury, płyta "Nasze Światy" została uznana Poetycką Płytą Roku 2012, płyta „Wuka” poetycką Płytą Roku 2014, a płyta “Nieobecność” - Poetycką Płytą Roku 2017 w opiniotwórczej audycji “Baza Ludzi z Mgły”. Najpopularniejsza piosenka zespołu na portalu Youtube osiągnęła ponad 15 mln wyświetleń, a oficjalna strona grupy na portalu Facebook ma ponad 100 000 słuchaczy i przyjaciół.

Na koncertowym "pokładzie" Ciszy: trzy gitary, perkusja, flet poprzeczny, skrzypce i sześć odmiennych wokali splatających słowa i dźwięki w urozmaiconą całość. Ulubieńcem publiczności w całym kraju jest zawsze towarzyszący zespołowi na scenie Juno - pies zespołowy, traktowany przez zespół i słuchaczy jako członek Ciszowej rodziny. Bo i atmosfera koncertów Ciszy Jak Ta jest wyjątkowa. Powaga wierszy największych polskich poetów: Leśmiana, Stachury czy Tetmajera miesza się tu z lekkością testów autorskich. Przebogate, koronkowo tkane aranżacje podawane są oryginalnie i żywiołowo, wydobywając z poezji polskiej to co najlepsze i najpiękniejsze. Całość zamknięta w dwugodzinnych koncertach, które od 15 z górą lat pozostawiają słuchaczy w zadumie, ale i w euforii. Poetyckiej radości bycia i współtworzenia chwili…

Skład zespołu: Aleksandra Frąckowiak, Ilona Ejsmont, Michał Łangowski, Mariusz Skorupa, Darek Bądkowski, Mateusz Wyziński.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward