Muzyka

Bożena Mazur Trio - koncert w K15

 • star_border
  Na scenie: Bożena Mazur, Staszek Grela i Robert Lenert.
 • schedule
  15 sierpnia 2019 (czwartek), godz. 20:00
 • location_on
  K15 (Krosno, ul. Krakowska 15)
 • note
  25 zł - przedsprzedaż, 35 zł - w dniu koncertu

Bożena Mazur Trio to nowa odsłona muzyków zespołu Los Agentos. Bożena Mazur (wokal), Staszek Grela (gitara) i Robert Lenert (harmonijki), na co dzień pracujący głównie nad autorskim materiałem, tym razem sięgają do klasyków polskiej muzyki rockowo-bluesowej lat 80’. Repertuar zespołu to głównie interpretacje utworów z repertuaru Martyny Jakubowicz.

Dla Bożeny jest to swoisty powrót do przeszłości, do piosenek, od których zaczęła się jej „bluesowa” przygoda. Rozkochana w poetyce utworów Jakubowicz, czując potencjał w swoim sposobie ukazania jej twórczości, sięga po takie klasyki jak „Stłucz szybę, wyrzuć klucz”, „Blues o zużytych butach i szczęśliwym końcu szerokiej drogi” czy najbliższy jej sercu - „Władco światła, władco ciemności”. Wszystko to zaaranżowane jest przez surowe instrumentarium, ze sznytem bluesowej tradycji, okraszonej melodyjną, czasami nieco jazzową wokalistyką.

Zespół wystąpił m. in. podczas festiwalu Front Porch Blues czyli Lauba Pełno Bluesa w Chorzowie czy Galicja Blues Festival w Krośnie. Ich debiutancki rok działalności zwieńczył sukces w postaci 9-ego miejsca w ankiecie BLUES TOP 2018 Kwartalnika „Twój Blues”, w kategorii „Odkrycie Roku”. Bożena jako wokalistka uplasowała się na 7. pozycji.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 05.08.2019 12:27
equalizer przeczytano 484 razy
person źródło informacji: K15
inne wydarzenia
REKLAMA