Kabaret

Blaga 2017 w RCKP

 • star_border
  XXIII Przegląd Młodzieżowych Wieczorów Rozrywkowych. W tegorocznej edycji zobaczymy 5 przedstawień konkursowych.
 • schedule
  14 grudnia 2017 (czwartek), godz. 17:00
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  10 zł
PPSKAKiB

Na otwarcie przeglądu spektakl „Gdzie Ci mężczyźni” wykonaniu podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Nr 2 w Krośnie.

Spektakle konkursowe:

„A TY..?’’ – Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Krośnie

Musical ,,A Ty..?” powstał specjalnie na BLAGĘ 2017. Jest to komedia z elementami czarnego humoru, jednym słowem – z nieboszczykiem w tle. Ale kto zabił, może nikt, a może wszyscy? Ktojest szalony, może nikt, a może..?

Występują: Weronika Lechowicz (autorka scenariusza), Wiktoria Lechowicz, Maja Gonet, Magdalena Gancarz, Kamil Drybała, Mateusz Zygar, Rafał Bukowski, Kacper Kubit, Jadwiga Drużycka, Paulina Malinowska, Julia Skiba, Zuzanna Lichoń, Joanna Frączek, Karolina Majchrowicz, Paulina Kośmider, Julia Pawelska, Karolina Frydrych, Piotr Markiewicz, Weronika Dembiczak
Opiekun: Anna Lechowicz


„MIM” – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie

Kabaret ,,Złote Maliny” to kabaret szkolny, który działa przy ZSP Nr 2 w Krośnie. Szczególnie udziela się na imprezach szkolnych, ale także w domu opieki. Nazwa kabaretu wzięła się od początkowego niezorganizowania zespołu, ale i też od nazwiska kierownika. 

Występują: Mateusz Malina
Opiekun: Małgorzata Płatek


„ZAWODOWCY” – Technikum Nr 6 w Krośnie

Jak dobrze przygotować młodzież do zawodu, nie tylko wykształcić dobrego fachowca, ale i nauczyć go rozmawiać z klientem w dobie, kiedy szwankuje komunikacja. Praktyczna nauka zawodu w połączeniu z teorią w myśl znanego przysłowia: ,,Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał”

Występują: Kamil Makoś, Wojciech Telesz, Bartłomiej Jakubus
Opiekun: Barbara Zagdańska-Kłym


 ,,MUZYCZNE KAMUFLAŻE” – Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie

Muzyczno-kabaretowy skecz. Aktorzy zapraszają do podróży ze światowej sławy gwiazdami.

Występują: Paweł Kowalczyk, Krystian Lachor, Kamil Zawirski


„18+, czyli SSOK z mózgu” – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie

Ostatnia część trylogii, w której kabaret SSOK ze Szczepanika odczytuje po swojemu stereotypy zakodowane w kulturze i rozprawia się z nimi. Po „Ssoku legendarnym” i „Pssychoparodiach lektur szkolnych” przyszedł czas na ssokową (ssoczystą?) odpowiedź na manipulacje współczesnego kina i mediów. A poza tym to co zwykle, tylko inaczej.

Występują: Julia Dereniowska, Patryk Dziwisz, Magdalena Gładysiewicz, Zuzanna Gołąbek, Joanna Henzel, Michał Kondyjowski, Aleksandra Jaślar, Alan Jurczyk, Oliwia Lewandowska, Klaudia Łach, Zuzanna Pasiniewicz, Angelika Popiel, Bernadetta Rajchel, Katarzyna Stachurska, Klaudia Szewczyk, Aleksandra Śnieżek, Paulina Wasylik, Gabriela Wojtanowska i inni.
Opiekun: Bartłomiej Gałązka
Przy fortepianie: Bartosz Szubert


Jurorzy jak co roku przyznawać będą nagrody najciekawszym zespołom, a publiczność wybierać najlepszy według niej program oraz najmilszą aktorkę
i aktora „BLAGI 2017”. Nagroda publiczności – tort – został przygotowany przez cukierników z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie, a statuetki – „złote maski” - zostały wykonane przez Jana Kuligę, nauczyciela w Specjalnych Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Krośnie.

W czasie obrad jury wystąpi zespół Crystal. Grupa swój debiut miała w zeszłorocznej Bladze. Tym razem wystąpią w podobnym składzie pod zmienioną nazwą. W skład zespołu wchodzą: Maksymilian Samborowski-Zajdel – gitara solowa, Mateusz Palcar – gitara rytmiczna, Mikołaj Mazur – bas, Szymon Faryj – perkusja.

Organizatorzy: Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza oraz Miasto Krosno.

Bilety do nabycia w kasie RCKP od 4 grudnia.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 218 98 w. 159
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward