Muzyka

Bartas Szymoniak - koncert w K15

 • star_border
  Wystąpi były frontman grupy Sztywny Pal Azji.
 • schedule
  24 listopada 2019 (niedziela), godz. 19:00
 • location_on
  K15 (Krosno, ul. Krakowska 15)
 • note
  30 zł - przedsprzedaż, 40 zł - w dniu koncertu

Bartas Szymoniak 

Artysta kreujący nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej, które nazwał beatrockiem (gatunek łączący elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów ). Absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach, laureat "Idola", były frontman grupy Sztywny Pal Azji (2008-2015). Marek Sierocki powiedział o nim, że tworzy nowy gatunek muzyki, tak samo napisał Onet.pl

Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd.) a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje artysty - człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista - Michał Parzymięso. Duet w ciągu zaledwie 3 lat zagrał ponad 250 koncertów i stał się prawdziwym objawieniem na polskiej scenie.

Płyta "Alarm" nagrana w taki właśnie sposób - jest pierwszą tego typu w Polsce, będącą jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów (wiersze A. Słonimskiego, K. K. Baczyńskiego oraz T. Gajcego). Płyta obok "Powstania" Lao Che i "Jestem przestrzeń " Moniki Borzym, zaliczana jest obecnie do najważniejszych w tej tematyce. Krążek nominowany został również do nagrody specjalnej "Strażnika Historii".

Podczas koncertu - usłyszymy zapewne legendarny utwór "Kocham Wolność" Chłopców z Placu Broni we własnej aranżacji artysty, którego premiera miała miejsce w 18. rocznicę śmierci Bogdana Łyszkiewicza - 23.06.2018 r. Utwór przez 13 tygodni znajdował się w czołówce listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jest pierwszym polskim utworem nagranym jedynie za pomocą beatboxu i gitary, który znalazł się na tej liście i dotarł tak wysoko. Obecnie artysta przygotowuje materiał na nowy album, którego premiera przewidziana jest na przełom 2019/2020.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward