Majówka

Balony nad Krosnem

 • star_border
  XX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe, Balonowy Puchar Polski. Na scenie: Organek, Grubson, Xxanaxx i krośnianka Aleksandra Kozubal.
 • schedule
  01 maja 2019 (środa) - 05 maja 2019 (niedziela)
 • location_on
  Lotnisko (Krosno)
 • note
  Wstęp wolny

1 maja 2019 (środa) - Rynek

20:00 Inspiracje muzyczne
21:00 Uroczysta inauguracja XX Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie - Balonowego Pucharu Polski

2 maja 2019 (czwartek) - Lotnisko

06:00 i 18:00 Konkurencje balonowe *
12:00 - 19:00 Strefa warsztatowa

 • Warsztat maszyn latających - zajęcia artystyczne dla najmłodszych
 • Akademia Młodego Inżyniera - warsztaty naukowe, symulatory lotnicze, pokazy

14:00 - 19:00 Strefa VIVO! - rozrywka, wielkoformatowe gry, zabawy - szczegóły tutaj
20:00 - 24:00 Balonowe party

DJ: Wouzek, Alex Light, Carry, Prisoners Show

Balony nad Krosnem 2018
P. Fiejdasz

3 maja 2019 (piątek) - Lotnisko

06:00 i 18:00 Konkurencje balonowe *
11:00 - 19:00 Strefa warsztatowa

 • Warsztat maszyn latających - zajęcia artystyczne dla najmłodszych
 • Akademia Młodego Inżyniera - warsztaty naukowe, symulatory lotnicze, pokazy

11:00 - 19:00 Strefa VIVO! - rozrywka, wielkoformatowe gry, zabawy
13:00 Pokaz lotniczy Baltic Bees Jet Team (łotewski zespół akrobacyjny latający na samolotach odrzutowych L-39C Albatros)
19:30 - 23:00 Atelier fotograficzne, diaporamy
20:00 - 24:00 Balonowe party

DJ: Tooby, Transformers LED Robot Show, Juri, DirtyAna

21:00 Nocna prezentacja balonów *

4 maja 2019 (sobota) - Lotnisko

06:00 i 18:00 Konkurencje balonowe *
12:00 - 19:00 Strefa warsztatowa

 • Warsztat maszyn latających - zajęcia artystyczne dla najmłodszych
 • Akademia Młodego Inżyniera - warsztaty naukowe, symulatory lotnicze, pokazy

12:00 - 17:00 Pokaz służb mundurowych
14:00 - 19:00 Strefa VIVO! - rozrywka, wielkoformatowe gry, zabawy

17:00 Balonowe koncerty:

 • 17:00 Organek

Grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów, opowiadań i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród. Do chwili obecnej zespół wydał dwie płyty długogrające (Głupi 2014 oraz Czarna Madonna 2016) – oba albumy uzyskały status platynowej płyty. Przez dwa lata (2016 – 2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną.

W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja).

 • 19:00 Aleksandra Kozubal

Od dziecka muzyka jest jej największą pasją, jak sama mówi: „traktuję ją jak najlepszą przyjaciółkę, której mogę opowiedzieć o najskrytszych uczuciach, czuję się przy niej bezpieczna i odważna”. Aleksandra uczęszczała do szkoły muzycznej, gdzie grała utwory klasyczne w klasie fortepianu. Jednak jej temperamentna osobowość nie pozwoliła, by ktoś narzucał repertuar, który nie był zgodny z jej wewnętrznym „ja”. Rezygnacja z nauki w placówce artystycznej nie spowodowała zakończenia przygody z muzyką, wręcz przeciwnie. Kozubal rozpoczęła edukację wokalną, która zaowocowała wieloma wygranymi konkursami oraz udziałem w telewizyjnym show - „Mam talent”.

Obecnie Aleksandra ma 20 lat, wyprowadziła się z rodzinnego Krosna i kontynuuje swoje poczynania wokalne w Warszawie. Artystka podjęła współpracę z wytwórnią muzyczną Kayax w ramach projektu „My name is new” - czego efektem są single „Thank you” oraz „Obojętność”. Rozwijająca się kariera dopiero nabiera rozpędu. Ola ma głowę pełną pomysłów na kolejne kompozycje, więc pewne jest, że niedługo ukażą się kolejne utwory.

 • 20:00 GrubSon

Producent, raper, wokalista. Obecnie na stałe współpracuje z Jareckim, DJ-em BRK oraz zespołem Sanepid (Łukasz Bzowski, Michał Maliński, Grzegorz Posłuszny i Jakub Mitoraj). Artystyczna droga, którą pokonał może być mierzona tylko liczbą koncertów i przebytych kilometrów, a obecnie każdy jego koncert to prawdziwe muzyczne wydarzenie, szczególnie dla tych, którzy kojarzą go tylko jako artystę związanego ze środowiskiem hip-hopowym.

W 2017 miała miejsce premiera jego ostatniego i najważniejszego w karierze albumu „Gatunek L”, który został nominowany do najważniejszej nagrody muzycznej „Fryderyk” w kategorii Album Roku Hip Hop. 11 lutego GrubSon ujawnił ostatni klip promujący Album GatunekL do utworu „Supa’Higm Music”, który jest zapisem wspomnień z ostatniej podróży do Kalifornii.

 • 22:00 XXANAXX

Klaudia Szafrańska i Michał Wu, będący trzonem grupy XXANAXX, skrzyżowali swoje drogi zawodowe w 2012 roku, co zaowocowało wydaniem singla „Disappear”. Wydawnictwa „Xxanaxx EP”, „Triangles” czy „FWRD” pełne nowoczesnych brzmień i niesztampowych rozwiązań muzycznych spotkały się z przychylnym odbiorem krytyki i ugruntowały pozycję zespołu na polskim rynku muzycznym.

26 października ubiegłego roku odbyła się premiera nowego, długo wyczekiwanego albumu XXANAXX zatytułowanego „GRADIENT”. Grupa pokusiła się o stworzenie krążka, który wyłamuje się z założeń sztampowych produkcji. XXANAXX nie stoi w miejscu, a poprzez ciągłe poszukiwanie, ciekawość oraz twórczą bezkompromisowość zabiera słuchacza w drogę ku nowym rewirom ich muzycznych działań.

5 maja 2019 (niedziela) - Lotnisko

11:00 - 18:00 Strefa warsztatowa

 • Warsztat maszyn latających - zajęcia artystyczne dla najmłodszych

14:00 - 18:00 Strefa VIVO! - rozrywka, wielkoformatowe gry, zabawy


Ponadto:

 • 3 - 4 maja - II Podkarpacki Zlot Samolotów Lekkich
 • 4 - 5 maja - III Krośnieńskie Mistrzostwa Paralotniowe o Puchar Prezydenta Miasta Krosna
 • Wystawa statyczna "Maszyny latają"
 • Wesołe miasteczko oraz punkty handlowe i gastronomiczne 
 • Dodatkowe atrakcje: skoki w tandemie, loty na paralotni w tandemie, loty widokowe, wzloty balonowe na uwięzi

* Konkurencje balonowe uzależnione są od warunków atmosferycznych, a miejsce ich startu oraz zakończenia jest ustalane na bieżąco przed rozpoczęciem poszczególnych konkurencji przez Dyrektora Sportowego Zawodów.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward