Majówka

Balony nad Krosnem

 • star_border
  XIX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe, Balonowy Puchar Polski oraz mnóstwo muzycznych i nie tylko atrakcji na krośnieńskim lotnisku. Wystąpią m.in. Sound'n'Grace oraz Grzegorz Hyży.
 • schedule
  29 kwietnia 2018 (niedziela) - 02 maja 2018 (środa)
 • location_on
  Lotnisko (Krosno, od strony ul. Kaczorowskiego)
 • note
  Wstęp wolny

Konkurencje balonowe odbędą się w dniach 30 kwietnia - 2 maja 2018, około godziny 6.00 i 18.00. Uzależnione są od warunków atmosferycznych, a miejsce ich startu oraz zakończenia jest ustalane na bieżąco przed rozpoczęciem poszczególnych konkurencji przez Dyrektora Sportowego Zawodów.

Poniżej szczegółowy program imprezy "Balony nad Krosnem".

29 kwietnia 2018 (niedziela), lotnisko, rynek

15.00-18.00, lotnisko - I Krośnieńskie Mistrzostwa Paralotniowe o puchar Prezydenta Miasta Krosna
20.00, rynek - Impresje muzyczne: Zamieszańcy
21.00, rynek - Uroczyste otwarcie zawodów, prezentacja załóg balonowych

30 kwietnia 2018 (poniedziałek), lotnisko

11.00-18.00 - Warsztat naukowy: Planetarium, Dziecięcy Uniwersytet Techniczny, Warsztat maszyn latających: balony
13.00-18.00 - Piknik na trawie, Strefa relaksu
20.00-24.00 - Balonowe party: muzyka pop (radio hits):

Dj Mirjami - jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ-ek. Znana nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Świadczą o tym liczne zagraniczne bookingi, m.in. w Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Holandii, Turcji, Albanii, Jordanii, Indonezji, Malezji, Tajwanie, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Estonii, Szwajcarii, Emiratach Arabskich czy Belgii. Grała na kilku zagranicznych festiwalach, na jednej scenie, z takimi postaciami jak Tiesto, Skrillex czy Mike Candys.
Prowadzenie: Dj Carry (Paweł Bożętka) i Dj Alex Light

21.00 - Nocna prezentacja balonów

1 maja 2018 (wtorek), lotnisko

11.00-18.00 - Warsztat naukowy: Planetarium, Akademia Młodego Inżyniera, Warsztat maszyn latających: samoloty
11.00-14.00 - Pokazy lotnicze z udziałem zespołów akrobacji lotniczych, nowoczesnych i zabytkowych maszyn latających oraz skoczków spadochronowych
13.00-18.00 - Piknik na trawie, strefa relaksu
20.00-24.00 - Balonowe party: muzyka retro (lat 80/90.)

Dj Danny White - znany w wielu słowackich i polskich klubach. Przygodę z konsolą rozpoczął 10 lat temu, jego ulubione style muzyczne to electro oraz electro-house. Publiczność Balonów nad Krosnem z pewnością doceni jeden z jego atutów - jako Dj ze Słowacji świetnie mówi po polsku.
Prowadzenie: Dj Carry (Paweł Bożętka) i Dj Juri (Dominik Jurczak)

2 maja 2018 (środa), lotnisko

11.00-18.00 - Warsztat naukowy: Planetarium, Akademia Młodego Naukowca, Warsztat maszyn latających: latawce
13.00-18.00 - Piknik na trawie, strefa relaksu
18.00 - Balonowe koncerty: I Sha Vii, Chris Jagger's Acousstic trio, Sound'n'Grace, Grzegorz Hyży

I-Sha-Vii (Nina Sawicka) urodziła się i kształciła muzycznie w Polsce. Zauważona podczas warsztatów muzycznych Blues nad Bobrem przez Romana Puchowskiego, z którym kilka lat później nagrała kilka kawałków bluesowych. Gościła w Krośnie podczas Galicja Blues Festival. Występ z Tomaszem Krukiem uważa za moment zwrotny w swojej karierze. Po pierwszych sukcesach i zaistnieniu w środowisku muzycznym (jej piosenka pojawiła się na kultowej już płycie „Krakowskie klimaty bluesowe”) wyruszyła w świat, między innymi objeżdżając samotnie autostopem całe Stany Zjednoczone w ciągu trzech miesięcy. Ostatecznie osiadłszy w Bristolu (Wielka Brytania), coraz mocniej wrasta w lokalne środowisko muzyczne. Zdobywa coraz większą popularność dzięki unikalnym kompozycjom i bardzo ciekawej osobowości na scenie.

Chris Jagger's Acousstic trio - młodszy brat Micka Jaggera z The Rolling Stones. Swoją profesjonalną muzyczną karierę rozpoczynał we wczesnych latach 70., nagrywając dwa albumy: „You know the name, but not the face” (1973) i „The Adventures of Valentine Vox the Ventriloquist” (1974) dla Davida Geffena z Asylum Records z Los Angeles. Użyczył też swojego głosu na płycie Erica Claptona „No reason to cry” (1976). Jako autor piosenek współpracował z francuskim producentem Frankiem Langolfem oraz pomagał bratu przy tworzeniu materiału na płyty The Rolling Stones „Dirty work” i „Steel wheels”. Na początku lat 90. Chris powrócił do czynnego muzykowania albumem „Atcha” (1994), na którym oprócz towarzyszącego mu zespołu udzielali się: David Gilmour (Pink Floyd), Dave Stewart (Eurythmics) i Leo Sayer. Muzyczna twórczość Chrisa Jaggera to mieszanka folku, bluesa, cajun i muzyki country, pełna żywiołowości, pozytywnej energii i radości z grania.

Sound'n'Grace - wspaniałe głosy, energia, niesamowite emocje, chwile wzruszenia - tego dostarczy słuchaczowi chór Sound’n’Grace, okrzyknięty przez jurorów programu Mam Talent najlepszym chórem w Polsce! Ci młodzi, utalentowani artyści to grupa przyjaciół, którzy pod kierunkiem jedynego w Polsce duetu dyrygenckiego: Ani Żaczek i Kamila Mokrzyckiego od 2005 roku wspólnie realizują pasję, jaką jest dla nich muzyka.
W ich repertuarze można znaleźć gospel, soul, r&b, jazz, funk, S’n’G świetnie odnajdują się na kameralnych, klimatycznych koncertach, jak i na wielkich scenach. W zależności od charakteru koncertu potrafią zbudować atmosferę spokoju i wyciszenia lub zafundować niesamowicie energetyczną, muzyczną eksplozję! W czerwcu 2015 roku premierę miał debiutancki album studyjny grupy zatytułowany „Atom”. Płyta promowana była przez single: „Dach”, „Możesz wszystko”, „Nadzieja” i „Na pewno”. Piosenka „100” to zwiastun nowej płyty chóru Sound'n'Grace i Filipa Laty (uczestnika ostatniej edycji  The Voice of Poland), której premiera odbyła się 17 listopada 2017. 

Grzegorz Hyży - doskonałe poczucie rytmu, niepokojąco hipnotyzujący wokal, a przede wszystkim jasno określony pomysł na własną twórczość - to wszystko sprawia, że Grzegorz Hyży debiutuje w sposób, jakiego nie powstydziłby się nie jeden bardziej doświadczony artysta. Premiera debiutanckiego albumu „Z całych sił” miała miejsce 27 maja 2014 roku. Od tamtego momentu światło dzienne ujrzało 5 singli, wszystkie podbiły serca słuchaczy i okazały się wielkimi przebojami (ok. 30 milionów odtworzeń klipów na YouTube). „Na chwilę”, „Wstaję”, „Pusty dom”, „Zagadka” czy "Pod wiatr" pozwoliły artyście ugruntować swoją pozycję na rynku muzycznym. W 2017 roku wydaje „Momenty”. Drugi, długo wyczekiwany album to w karierze Grzegorza Hyżego moment szczególny. Otwiera bowiem nowy etap, naznaczony o wiele większą świadomością stylu i artystyczną ambicją. Miarą sukcesu drugiego albumu jest chociażby singiel „Pod Wiatr”, który osiągnął status Podwójnej Platyny z 22-milionową liczbą odtworzeń na YouTube, a „O Pani” stała się najczęściej graną polską piosenką w polskich rozgłośniach radiowych w 2017 roku.


Dodatkowe atrakcje:

I Podkarpacki Zlot Samolotów Lekkich (1-2 maja 2018, lotnisko)

Ponadto: skoki w tandemie, loty zapoznawcze, lot paralotnią w tandemie, wzloty balonem na uwięzi (także uzależnione od warunków atmosferycznych).

 

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 22.03.2018 22:28
equalizer przeczytano 15497 razy
person źródło informacji: RCKP
inne wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń w tej kategorii.
REKLAMA