Podróże

„Azja Środkowa na wesoło” - prelekcja Mieczysława Bieńka w Piwnicy PodCieniami

 • star_border
  Rowerem po Kirgistanie i Kazachstanie. Kolejna odsłona cyklu "Krośnieńskie spotkania z podróżnikami".
 • schedule
  11 grudnia 2017 (poniedziałek), godz. 18:00
 • location_on
  Piwnica PodCieniami (Krosno, Rynek 5)
 • note
  2 zł, dla posiadaczy Krośnieńskiej Karty Mieszkańca - 1 zł

Tegoroczny sezon Krośnieńskich spotkań z podróżnikami zakończy się prelekcją Mieczysława Bieńka „Azja Środkowa na wesoło”. Mieczysław Bieniek (Hajer) to były górnik, który po ciężkim wypadku rozstał się z kopalnią i rozpoczął nowy, tym razem podróżniczy etap w swoim życiu. Dzisiaj to ceniony prelegent, autor pięciu książek.

Mieczysław  Bieniek

Po odejściu z kopalni w ramach swoistej terapii psychicznej Bieniek wyruszył w świat. Najpierw do Indii, potem do kolejnych krajów azjatyckich, afrykańskich, a następnie do Ameryki Południowej. W sumie odwiedził około 120 krajów na czterech kontynentach. Z czasem wypracował własny styl podróżowania, w którym szczególnie ceni sobie docieranie do trudno dostępnych miejsc.

Mieczysław  Bieniek

W 2006 roku na swoje 50-te urodziny wyruszył w kilkumiesięczną podróż lądową do Dalajlamy w Indiach. W końcowej części tej drogi towarzyszył mu filmowiec Paweł Wysoczański. Z nakręconych materiałów powstał film dokumentalny "W drodze". Na grudniowej prelekcji podróżnik opowie o czteromiesięcznej podróży rowerem po Kirgistanie oraz Kazachstanie. Będą to między innymi opowieści o obyczajach i zwyczajach mieszkańcach Gór Kirgiskich i Pamiru na wesoło.

Mieczysław  Bieniek

Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Patronat medialny objęli: Polskie Radio Rzeszów, Tygodnik Nowe Podkarpacie, portale Krosno24, Imprezy Podróżnicze, a także portal i telewizja tvPodkarpacie.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 432 41 88
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward