Browar Dukla oraz Ośrodek Kultury w Dukli zapraszają na imprezę jedyną w swoim rodzaju: Andrzejki 2019 w Krainie RYSIA czyli trzy koncerty, muzycy z trzech krajów.
Oczyść swoje Szlaki Astralne - Spotkanie Muzyczne
Przed wami nieznana forma energii, która wydostała się z wnętrza ziemi. Z samego jądra ziemskiego przybyła trójoka istota, która ogłasza o istnieniu podziemnego miasta Wyrajov oraz żyjącego tam wielkiego Koguta, który kontroluje całą rzeczywistość na powierzchni ziemi. Istota została odnaleziona na pustyni, gdzie wieje tylko pustynny wiatr. Król zgromadzenia marności i biedy zebrał swych elitarnych cygańskich żołnierzy, by odprawić rytuał przyzwania trójokiej istoty. Teraz razem z muzyką wędrują przez świat, a ich nauczania słychać ciemną nocą. Wierni, którzy zdecydują się na wzięcie udziału w spotkaniu nauczającym, proszeni są o nabycie stosownych przepustek wejścia. Na spotkaniu zostaną ukazane prawdy istnienia. Owe prawdy zostaną ukazane w formie muzycznej, pochodzą one od doskonałego Koguta mistrza podziemi, alchemika wymiarów, ptaka światłości i marności, prawdy i sumienia, odkupienia i zbawienia. Muzyka odebrana w skupieniu przyniesie trwałą zmianę umysłową, która w ostatecznej formie doprowadzi do zestrojenia jaźni czyli ostatecznego odkrycia.
Czas trwania nauk w zależności od stopnia mocy trwa od jednej do dwóch godzin ziemskich. Po skończonym kursie adept otrzymuje dostęp do wyższych wymiarów uprawniających do ubiegania się o dalsze stopnie wtajemniczenia. Wydane uprawnienie jest honorowane w całym wszechświecie. Usługi wykonywane podczas zgromadzeń:
Po podbiciu klubów w Budapeszcie, w 2018 roku, zespół pokazał publiczności na dużych festiwalach i wsiach czym jest etno-beat. Zanurzeni w muzyce wielu kultur: oprócz anglosaskiego rytmu i muzyki ludowej Kotliny Karpackiej, melodii bałkańskich i irlandzkich, udowadniają, że wiele gatunków może współistnieć ze sobą, a w połączeniu nawiązywać nawet do poezji węgierskich. Energia ich występów na scenie i ich koncerty dają każdemu szansę na niezapomniane wrażenia.
Po debiutanckiej EP-ce w 2017 r., Ethno-beat, w 2018 r. Wyprodukowali także swój pierwszy album, zatytułowany „Port”, którego tytuł odnosi się do faktu, że ten materiał jest końcem poszukiwań włąsnego. Wraz z piosenką „Hopsza” utwory zostały przesłane na krajowy album selekcji największego światowego wydarzenia muzycznego WOMEX.
Zespół wykonuje pieśni starodawnych lirników i kobziarzy ukraińskich, którzy przemierzali Ukrainę od wsi do wsi. Wykonuje je w tanecznych aranżacjach, z rockowym zacięciem. Udowadnia, że na lirze korbowej, altówce, gitarze akustycznej i bębnie huculskim można zagrać szalonego ludowego rock’n’rolla. Grupa swoją nazwę wzięła z tajnego języka lirników: joryj oznacza m.in. szalonego, zaciekłego, a kłoc kawałek, kęs lub człowieka czy mędrca. Tych czterech panów ze Lwowa nieźle miesza na scenie muzycznej.
Podbijanie polskich serc zaczęli w 2014 r. na Festiwalu Kultury Pogranicza Folkowisko w Gorajcu na Roztoczu – grupa dała tam energetyczny, trwający 12 godzin występ! Od tamtej pory Joryj Kłoc zagrał kilkadziesiąt koncertów nad Wisłą, wystąpił na kilku ważnych festiwalach ethno. Dotarł też do dwóch półfinałów polskich edycji TV show: Must Be The Music (2016), Mam Talent (2018). Na koncie grupy są 4 solowe albumy.
Bilety tutaj.