Olga Drewnowska - lekarz weterynarii, naukowiec, tłumaczka, podróżniczka, pisze, fotografuje, obserwuje. Przejechała większość Europy i Bliskiego Wschodu, teraz planuje dalsze wypady. Tworzy bloga podróżniczego www.duszaspiewa.wordpress.com. Jeździ konno dłużej niż chodzi i zawsze gdy gdzieś podróżuje, znajdzie jakiegoś konia. Uwielbia góry (w Polsce - Bieszczady), narciarstwo i muzykę, zarówno w formie gry, jak i śpiewu. Przygotowuje książkę o swoich refleksjach i przygodach na Kaukazie, do którego z miłości wraca od 5 lat. Często prowadzi spotkania i prezentacje, dzieląc się swoją wiedzą na temat podróży.
- Dom kojarzy nam się z czymś, co znamy. Czymś ciepłym, kochanym, bliskim, dającym komfort. I właśnie w tym znaczeniu chcę opowiedzieć o Armenii, kraju zupełnie odmiennym niż nasz, a jednak dającym niezwykłe uczucie bycia we właściwym miejscu - mówi Olga Drewnowska.
To nadal region mało znany, dopiero kiełkujący w światowej turystyce. Zmiany ustrojowe i wieloletnie zamknięcie na świat przyczyniło się do powszechniej nieznajomości cudów Armenii, a ma ona bardzo wiele do zaoferowania - od bardzo ciekawej kultury przez cuda natury, zmieniające się krajobrazy, wygasłe wulkany, zielone łagodne góry i pustynne wąwozy. Każdy znajdzie tu coś, w czym się zakocha, a na pewno pomogą w tym gościnni mieszkańcy, z sercem na dłoni i tak apetyczną i bogatą kuchnią, że śni się ona po nocach.
- W tym roku miałam okazję być trzeci raz w Armenii i był to wyjazd niezwykły - na zaproszenie organizacji HikeArmenia miałam okazję przemierzyć ten kraj przez 12 dni wraz z 15 innymi podróżnikami z całego świata. Doświadczyliśmy wiele aspektów Armenii, mogliśmy wymienić się naszymi spostrzeżeniami i pomysłami jak rozwinąć ten kraj, a przy okazji poznaliśmy zespół, który wkłada całe swoje serce w budowę szlaków i turystyki w Armenii. Dzięki temu mogę się podzielić niezwykłymi przeżyciami, spostrzeżeniami, wnioskami z dyskusji jak i własnymi doświadczeniami z poprzednich samodzielnie projektowanych wypraw - podkreśla gość spotkania.