Podróże

"Armenia - prawie jak w domu" - spotkanie w K15

 • star_border
  Gościem będzie Olga Drewnowska.
 • schedule
  21 września 2019 (sobota), godz. 17:00
 • location_on
  K15 (Krosno, ul. Krakowska 15)
 • note
  5 zł

Olga Drewnowska - lekarz weterynarii, naukowiec, tłumaczka, podróżniczka, pisze, fotografuje, obserwuje. Przejechała większość Europy i Bliskiego Wschodu, teraz planuje dalsze wypady. Tworzy bloga podróżniczego www.duszaspiewa.wordpress.com. Jeździ konno dłużej niż chodzi i zawsze gdy gdzieś podróżuje, znajdzie jakiegoś konia. Uwielbia góry (w Polsce - Bieszczady), narciarstwo i muzykę, zarówno w formie gry, jak i śpiewu. Przygotowuje książkę o swoich refleksjach i przygodach na Kaukazie, do którego z miłości wraca od 5 lat. Często prowadzi spotkania i prezentacje, dzieląc się swoją wiedzą na temat podróży.

Armenia
Olga Drewnowska

- Dom kojarzy nam się z czymś, co znamy. Czymś ciepłym, kochanym, bliskim, dającym komfort. I właśnie w tym znaczeniu chcę opowiedzieć o Armenii, kraju zupełnie odmiennym niż nasz, a jednak dającym niezwykłe uczucie bycia we właściwym miejscu - mówi Olga Drewnowska.

To nadal region mało znany, dopiero kiełkujący w światowej turystyce. Zmiany ustrojowe i wieloletnie zamknięcie na świat przyczyniło się do powszechniej nieznajomości cudów Armenii, a ma ona bardzo wiele do zaoferowania - od bardzo ciekawej kultury przez cuda natury, zmieniające się krajobrazy, wygasłe wulkany, zielone łagodne góry i pustynne wąwozy. Każdy znajdzie tu coś, w czym się zakocha, a na pewno pomogą w tym gościnni mieszkańcy, z sercem na dłoni i tak apetyczną i bogatą kuchnią, że śni się ona po nocach.

- W tym roku miałam okazję być trzeci raz w Armenii i był to wyjazd niezwykły - na zaproszenie organizacji HikeArmenia miałam okazję przemierzyć ten kraj przez 12 dni wraz z 15 innymi podróżnikami z całego świata. Doświadczyliśmy wiele aspektów Armenii, mogliśmy wymienić się naszymi spostrzeżeniami i pomysłami jak rozwinąć ten kraj, a przy okazji poznaliśmy zespół, który wkłada całe swoje serce w budowę szlaków i turystyki w Armenii. Dzięki temu mogę się podzielić niezwykłymi przeżyciami, spostrzeżeniami, wnioskami z dyskusji jak i własnymi doświadczeniami z poprzednich samodzielnie projektowanych wypraw - podkreśla gość spotkania.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward