Muzyka

Andrzejki Łemkowskie w Browarze Dukla

 • star_border
  W trakcie wydarzenia odbędą się koncert, wróżby, gry i zabawy prowadzone przez zespół A Gdzie To Dawniej Stroiło.
 • schedule
  01 grudnia 2018 (sobota), godz. 19:30
 • location_on
  Restauracja Pub Browar Dukla (Dukla, Rynek 18)
 • note
  Przedsprzedaż - 20 zł, w dniu koncertu - 25 zł

Główną atrakcją wieczoru będzie koncert na żywo zespołu A Gdzie To Dawniej Stroiło.

A Gdzie to Dawniej Stroiło

Zespół z Krosna, grający łemkowski folk rock. Za stronę wokalną odpowiadają dwie siostry Łemkinie Anna i Sabina Romańczak. Zespół jest twórcą i organizatorem Wieczorów Łemkowskich, odbywających się cyklicznie w Krośnie. Dotychczas odbyło się 6 edycji. 

W 2016 roku płyta Chyża otrzymała nominację do Nagrody Polskiego Przemysłu Fonograficznego Fryderyk w kategoriach Album Roku Muzyka Korzeni oraz Debiut Roku. W grudniu 2015 roku zespół otrzymał wyróżnienie i Nagrodę Miasta Lublin w trakcie XXV Międzynarodowego  Festiwalu Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe" w Lublinie. W maju 2016 zespół zajął II miejsce na Przeglądzie Zespołów Folkowych w Ulanowie W czerwcu 2016 otrzymał nagrodę specjalną o TV Obiektyw w konkursie Garaż 2016 w Sanoku. W 2018 roku zespół był półfinalistą programu Mam Talent.

W trakcie wydarzenia odbędą się koncert, wróżby, gry i zabawy prowadzone przez zespół. Natomiast Restauracja Pub Browar Dukla przygotuje specjały z kuchni łemkowskiej i oczywiście kilka gatunków wyśmienitego napoju chmielowego.

Bilety do kupienia w Pub Browar Dukla (Dukla, Rynek 18) lub tutaj.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward