Taniec

"Aleja tańca" - widowisko taneczne i wystawa fotografii w RCKP

 • star_border
  Na scenie "#human" - widowisko w wykonaniu polsko-słowackiej grupy tanecznej. Wystawa zdjęć w Galerii Szarej RCKP.
 • schedule
  24 lutego 2018 (sobota), godz. 17:00
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  Bezpłatne wejściówki do odebrania w RCKP

Projekt „Aleja tańca” to cykl warsztatów tanecznych i fotograficznych, zwieńczeniem których jest widowisko taneczne i wystawa fotografii tańca.

RCKP

Wystawa fotografii tańca

Wystawa składa się z dwóch części – pierwszej, zawierającej 60 zdjęć autorstwa uczestników warsztatów i zaproszonych gości, druga – składająca się z kolejnych 60 zdjęć, będąca dokumentacją fotograficzną całego projektu i budowania relacji między polską i słowacką grupą taneczną. 

Autorzy zdjęć: Krzysztof Antosz, Mariola Bochniak, Paweł Fiejdasz, Aleksandra Fejdasz, Krystian Lachor, Paweł Kowalczyk, Magdalena Tomkiewicz.

Wystawa będzie czynna do 4 marca 2018.

Spektakl "#human"

Dzisiejszy świat wiele oferuje młodym ludziom. Stwarza im różne możliwości do rozwoju. Ciągły postęp techniczny, cywilizacyjny wymaga od nich przystosowania się i radzenia sobie z tym, co nowe. Świat pędzi do przodu, dlatego sami muszą nauczyć się radzić sobie w życiowych sytuacjach. Niestety młodzież ma często trudności w odnalezieniu się wśród tych wszystkich rzeczy, sytuacji, wymagań, stawianych przed nimi zarówno przez świat techniczny, materialny jak i społeczeństwo, w jakim żyją. Czy tych kilka historii opowiedzianych przez nich samych pomoże nam ich zrozumieć?

Pomysł i reżyseria: Katarzyna Korona
Choreografia: Katarzyna Korona, Aleksandra Fejdasz, Henrieta Haberova
Tańczą: polsko-słowacka grupa taneczna (wśród tancerzy członkowie Zespołu Tanecznego „Bodies” (Słowacja), Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Tanecznego „Kleks” (Polska), Zespołu Tańca Współczesnego „Strecz” (Polska)


Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie RCKP: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234).

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward