Browaru Dukla zaprasza na swoje 7. urodziny. Z tej okazji przygotowano prawdziwą ucztę muzyczną. Dla publiczności wystąpią: The FoxCats, Sebastian Riedel i zespół CREE, AlcoholicA oraz TSA.
Bilety tutaj.
The FoxCats to trójka młodych chłopaków, którzy fascynują się brzmieniem z lat 50. i 60. Ich Muzyka to mieszanka rockandrolla, bluesa, rockabilly i rocka. Lisokoty w większości grają własne kompozycje oraz covery takich artystów, jak The Beatles, Elvis Presley, Chuck Berry, Czerwone Gitary, Creedence Clearwater Revival, Jerry Le Lewis, Pink Floyd, Queen i inni.
Do tej pory zagrali na: Stadionie Kultury w Rzeszowie, festiwalu "Rockowisko" w Zwierzyńcu, amerykańskiej bazie wojskowej w Jasionce, dniach Przeworska, dniach Tyczyna, "Męskim Rytmie" w Gostyninie. Mają na koncie wiele koncertów w klubach, pubach, streetach i na prywatnych imprezach.
Mimo tylko roku istnienia grają w niemal każdy weekend, niosąc wszystkim energię rockandrolla. The FoxCats potrafi rozweselić każdego niezależnie od wieku i gustu muzycznego.
Zespół Cree został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Nazwę Cree pomógł wymyślić ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian. Sam także wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree.
W roku 2000 wokalista zespołu Cree, Sebastian Riedel zajął 2. miejsce w kategorii: najlepszy wokalista bluesowy w plebiscycie miesięcznika ,,Twój Blues”.
Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: ,,Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć”.
Zespół AlcoholicA powstał w 2004 roku z myślą o graniu muzyki zespołu Metallica. Nazwa zespołu nie została wybrana przypadkowo - przydomek ten zyskała Metallica w pierwszych latach swojej działalności.
Przez trzynaście lat zespół grał jako tribute band Metalliki, w 2017 r wydali album Sub Zero z autorskim materiałem. Na koncertach zespół łączy autorski materiał z utworami zespołu Metallica, co gwarantuje spory zastrzyk pozytywnej energii.
Polski zespół rockowy, zaliczony do prekursorów heavy metalu w Polsce. Powstał w 1979 roku w Opolu z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka i basisty Tomasza „Whatfora” Zatwarnickiego. Zespół zadebiutował w 1981 roku singlem Mass Media/Wpadka, jednakże pierwszy album studyjny pod tytułem TSA ukazał się dopiero w 1983 roku.
W początkowym okresie działalności TSA czerpał inspirację z dokonań muzycznych grup AC/DC i wczesnego Led Zeppelin, jednak stopniowo rozwijał własny styl oparty na wokalizach Marka Piekarczyka. Nagrania TSA w latach 80. XX w. cieszyły się znaczną popularnością w Polsce, sprzedając się w kilkusettysięcznych nakładach.
TSA pozostawał aktywny do 1989 roku w składzie uznawanym za klasyczny. Przez lata dochodziło do kilku reaktywacji grupy, ale ze względu na konflikty między członkami zespołu dochodziło do jego rozpadu.
Ostatnia reaktywacja miała miejsce w 2021 roku, od tamtej pory zespół działał w składzie: Marek Piekarczyk (śpiew), Andrzej Nowak (gitara), Stefan Machel (gitara), Paweł Mąciwoda (gitara basowa), Zbigniew Kraszewski (perkusja). 4 stycznia 2022 zmarł Andrzej Nowak.