Film

18 lat kina - cykl filmów w artKinie

 • star_border
  Tegoroczny październik to dla artKina wyjątkowy miesiąc - kino właśnie stało się pełnoletnie.
 • schedule
  05 października 2018 (piątek) - 18 października 2018 (czwartek)
 • location_on
  artKino (Krosno, ul. Bieszczadzka 1)
 • note
  5-10 października - 1,80 zł, 18 października - darmowe wejściówki do odebrania w kasie kina

Tully

5 października 2018 (piątek), godz. 20:00
USA, komedia, 2018, 86 min.
Reżyseria: Jason Reitman
Bilet: 1,80 zł

Mąż, dom i trójka dzieci! Marlo to prawdziwa superbohaterka, ale czasem nawet superbohaterki potrzebują chwili wytchnienia. Pewnego wieczoru w drzwiach domu Marlo zjawia się tajemnicza niania, Tully... Młoda, piękna i zwariowana opiekunka szybko wywraca do góry nogami życie całej rodziny. Marlo musi zmierzyć się z przebojową i pełną energii dziewczyną, która ma w sobie wszystko to, co Marlo utraciła.


I tak Cię kocham

6 października 2018 (sobota), godz. 20:00
USA, komedia romantyczna, 2018, 117 min.
Reżyseria: Michael Showalter
Bilet: 1,80 zł

Ta historia wydarzyła się naprawdę: mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie spotkał przypadkiem nowoczesna dziewczynę, która miała dosyć związków. I choć dzieliło ich prawie wszystko, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze i udowodnić, że nigdy nie należy tracić nadziei. 


W ułamku sekundy

7 października 2018 (niedziela), godz. 20:00
Niemcy, Francja, thriller, dramat, 2018, 106 min.
Reżyseria: Fatih Akin
Bilet: 1,80 zł

W ułamku sekundy życie Katji eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina w trakcie żałoby próbują podtrzymać kobietę na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Jednak z czasem, gdy policja zaczyna podejrzewać o udział w zamachu dwoje młodych neonazistów, w Katji narasta potrzeba osobistej zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.


Happy End

8 października 2018 (poniedziałek), godz. 20:00
Francja, Austria, dramat, 2017, 107 min.
Reżyseria: Michael Haneke
Bilet: 1,80 zł

Kilka dramatycznych dni z życia bogatej europejskiej rodziny, mieszkającej w Calais. Kilka dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety, stawiając bohaterów w obliczu katastrofy. Kilka dni, które zakończą się... happy endem? "Happy End" jest historią erozji uczuć w świecie zaludnionym głównie przez psychopatów; historią, którą trudno się w zasadzie przejąć, skoro rzeczone uczucia są w dużej mierze nieszczere ("Nie kochasz ani mamy, ani swojej partnerki, ani mnie. Ale to nic" – powie po swojej próbie samobójczej córka Thomasa)...


Nigdy Cię tu nie było

9 października 2018 (wtorek), godz. 20:00
Francja, USA, Wielka Brytania, thriller, dramat, 2017, 85 min.
Reżyseria: Lynne Ramsay
Bilet: 1,80 zł

Historia byłego agenta do zadań specjalnych, mężczyzny pełnego sprzeczności, zagubionego, na krawędzi autodestrukcji. Widział już prawie wszystko, a prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak gdy zaginie pewna nastolatka, podejmie się jej odnalezienia. Wkrótce przekona się, że w jego misji nic nie jest tym, czym się wydaje. Gotowy na wszystko, by uratować dziewczynę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie. W obsadzie Joaquin Phoenix i Judith Roberts.


W cieniu drzewa

10 października 2018 (środa), godz. 20:00
Islandia, Dania, Polska, Niemcy, dramat, 2017, 89 min.
Reżyseria: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
Bilet: 1,80 zł

Przedmieścia Reykjaviku, świeże powietrze, cisza, spokój i idealnie przycięte, zielone trawniki. Sielankowa atmosfera nie może trwać jednak wiecznie: na jednym z osiedli wybucha sąsiedzki konflikt! Kością niezgody jest należące do Baldvina i Ingi stare, wielkie drzewo, które rzuca cień na ogród Eybjorg i Konrada. Błahy problem urasta do absurdalnych rozmiarów, uprzejmym do tej pory sąsiadom puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Tajemniczy sprawca przekłuwa opony samochodu, a zwierzęta domowe zaczynają znikać w niewyjaśnionych okolicznościach. Konieczne staje się zainstalowanie kamer monitoringu. Pojawia się także plotka, że sąsiada widziano z piłą łańcuchową.


18 lat artKina - koncert i film

18 października 2018 (czwartek), godz. 19:00

 • Blues Brothers - Jake & Elwood na żywo w kinie - koncert
  W urodzinowym koncercie wystąpią Jacek Chruściński, Tadeusz Pocieszyński, Artur Malik, Robert Lenert.
 • Rejs - projekcja filmu
  Polska, komedia, 1970, 65 min.
  Reżyseria: Marek Piwowski

Darmowe wejściówki do odebrania w kasie kina.

Utrzymana w groteskowym tonie eksperymentalna komedia satyryczna: akcję filmu stanowią improwizowane miniscenki, rejestrowane metodą paradokumentalną, rozgrywające się wśród pasażerów wiślanego statku. Na wycieczkowym statku wiślanym pojawia się gapowicz (Stanisław Tym) wzięty przez kapitana (Ryszard Pietruski) za instruktora kulturalno-oświatowego. Organizuje on zebrania, wybory rady rejsu, potem - gry i zabawy. Staje się wodzem, skupia wokół siebie oddane mu grono pasażerów, narzuca swą wolę innym, przygotowuje wielki bal na cześć kapitana z okazji zakończenia rejsu...

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward