Fotografia

14. Krośnieńskie Święto Fotografii w Spółdzielczym Domu Kultury

 • star_border
  Tegoroczne spotkanie pod tytułem "Blisko i daleko… fotograficzne opowieści". Miłośnicy fotografii z Kuźni Światła zaprezentują ponad 200 czarno-białych fotografii.
 • schedule
  14 czerwca 2019 (piątek), godz. 17:30
 • location_on
  Spółdzielczy Dom Kultury KSM (Krosno, ul. Kisielewskiego - osiedle Traugutta)
 • note
  Wstęp wolny

W tej 14. już edycji Krośnieńskiego Święta Fotografii organizatorzy zaprezentują trzy wystawy zdjęć pod wspólnym tytułem "Daleko i blisko...", bo tematy prezentowanych zdjęć zaczerpnięte zostały z różnych miejsc i od tych bardzo dalekich (wystawa "Kubańska podróż" Barbary Niedzieli), do tych całkiem bliskich (ekspozycja "Proste historie" – wystawa zbiorowa grupy reportażowej Kuźni Światła). Niezależnie jednak, gdzie wykonywane były zdjęcia, wszędzie ich autorów prowadziła miłość do fotografii i ciekawość świata. Na trzeciej z wystaw zatytułowanej "Najlepsze z najlepszych" zaprezentowane zostaną zdjęcia, które zostały nagrodzone w wewnętrznym konkursie Kuźni na najlepsze zdjęcie miesiąca.

Jedno ze zdjęć, które zobaczymy podczas Krośnieńskiego Święta Fotografii
materiały organizatorów

W programie święta także: spotkanie z Barbarą Niedzielą (autorką wystawy "Kubańska podróż"), konkursy, rozmowy o fotografii. Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Stefana Trusza.

Fotografia to kontrast: światło i cień, ostrość i nieostrość, wielkość i małość…, a przecież także i przestrzeń daleka i bliska…, a wszystko po to, by zatrzymać, zachwycić, powiedzieć coś ważnego, zainspirować, zachęcić do działania. Autorzy mają nadzieję, że ich fotografie wypełnią to zadanie.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 07.06.2019 09:09
equalizer przeczytano 488 razy
person źródło informacji: Kuźnia Światła
inne wydarzenia
REKLAMA