Muzyka

10 lat zespołu Los Agentos - koncert w K15

 • star_border
  Wystąpi zespół założony przez krośnianina Roberta Lenerta.
 • schedule
  11 stycznia 2020 (sobota), godz. 20:00
 • location_on
  K15 (Krosno, ul. Krakowska 15)
 • note
  25 zł - przedsprzedaż, 35 zł - w dniu koncertu

Los Agentos to zespół plasujący się w obszarze world music z wyraźnymi śladami jazzu, ambientu i desert bluesa. Pod nazwą Los Agentos kryje się grupa muzyków kierowana przez Roberta ”Agenta” Lenerta – kompozytora i autora tekstów znacznej części utworów. Wokalistka projektu, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach Bożena Mazur znalazła się w finałowej 15-stce drugiej edycji X-Factor.

Zespół jest zwycięzcą międzynarodowego festiwalu Blues Aperitiv 2013, podczas którego reprezentował Polskę. Otrzymał na nim Grand Prix oraz zaproszenie do koncertu otwierającego główną scenę Blues Alive! Aranżerem utworów zespołu jest wybitny multiinstrumentalista, absolwenent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, m.in. autor muzyki do Malta Festival Andrzej Serafin. Skład uzupełniają: wytrawny, jazzowy saksofonista Wojtek Kołek i nie stroniący od eksperymentów, obdarzony wielką wyobraźnią muzyczną gitarzysta Staszek Grela. 

Los Agentos ma na swoim koncie liczne występy w roli gwiazdy na znaczących, polskich festiwalach bluesowych. Zespół otrzymał nagrodę specjalną w konkursie Skodaautomuzyka (nominowany do niej przez dyrektora muzycznego Programu III Polskiego Radia Piotra Metza).

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 24.11.2019 20:00
equalizer przeczytano 1153 razy
person źródło informacji: K15
inne wydarzenia
REKLAMA