DYSKUSJE - ZGŁOŚ WPIS NA FORUM
Chcą ratować i poszukiwać ludzi. Na początek zwracają uwagę na telefon

Czytam artykuł i tak się zastanawiam.  Rozumiem że artykuł ma wypromować w pewien sposób fundację ale mam kilka uwag do których chciałbym się odnieść. Pozwolę sobie tutaj skorzystać z kilka fragmentów artykułu.

„…Grupa chce działać na zasadzie pomocy służbom specjalistycznym – straży pożarnej, OSP, pogotowiu, czy policji. Głównym celem grupy jest poszukiwanie osób zaginionych. To - wbrew pozorom - dość częste przypadki. Tylko w ub. r. w Polsce było ponad 20 tysięcy zaginięć…”             Moje pytanie do tego fragmentu brzmi: w jaki sposób grupa chce pomagać służbom specjalistycznym? Dochodzi do zaginięcia osoby, policjant bierze telefon i dzwoni do grupy informując ją o danym zdarzeniu? Pomijając ochronę danych osobowych która obecnie jest nie do przeskoczenia poprostu nie wyobrażam sobie tego.

Podane są dane ilości zaginięć w Polsce, czy możecie przytoczyć ilości zaginięć na Podkarpaciu i na terenie powiatu Krośnieńskiego? Zazwyczaj do takich akcji wzywane są lokalne jednostki OSP które bardzo dobrze znają lokalny teren jak i zazwyczaj samego zaginionego. Nie przypominam sobie by w ostatnim czasie była choć jedna wieksza akcja poszukiwawcza w naszym powiecie a takie wieści się dość szybko rozchodzą.

 

„Grupa ratowników chce też pozyskać do działalności pojazdy: samochód, quady czy motory: - Ratownicy z torbą medyczną czy defibrylatorem mogliby w godzinach szczytu dojechać na miejsce wypadku szybciej niż karetka. Chodzi o podtrzymanie życia poszkodowanego do momentu przyjazdu odpowiednich służb – tłumaczą członkowie Grupy.”

Tekst powyżej wręcz mnie rozbawił. Niech ktoś mi wyjaśni jakim sposobem taka osoba dotrze na miejsce np. wypadku szybciej niż karetka pogotowia? Kto ją o danym zdarzeniu poinformuje? Będzie pędziła przez miasto Fuadem czy motocyklem nie bacząc na przepisy ruchu drogowego, czerwone światła itp.? Bo jeśli nie to jakim sposobem dotrze do wypadku szybciej od karetki?

 

Pokazy, prelekcje, szkolenia dzieciaków jak najbardziej TAK. Ale pozostałe, głowne cele fundacji w mojej ocenie kompletnie nietrafione a wręcz wyrwane z filmu science – fiction.

Minimum 1 słowo.
Uwaga:
Zgłoszenie trafi do moderatora, który podejmie ostateczną decyzję o usunięciu wpisu lub jego pozostawieniu.
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA