DYSKUSJE - ZGŁOŚ WPIS NA FORUM
Tania energia z wody i próżni? Krośnianin przekonuje, że to możliwe

W imieniu Pana Zygmunta zamieszczam dalszą polemikę:

Komentujący podpisany jako "Jacek Mizianiak" przywołuje projekt niemieckiego inżyniera (zapewne miał na myśli projekt austriackiego wynalazcy Wiktora Schaubergera), który według opisu zamieszczonego w komentarzu odpowiada projektowi Wiktora Schaubergera.

Urządzenie działało w następujący mniej więcej sposób: przy zamkniętym głównym zaworze wpływała do turbiny woda, napełniając urządzenie. Po otwarciu zaworu ssącego powietrza silnik elektryczny rozkręcał wirnik. Zasysane spiralnymi rurami powietrze przechodziło przez górny zawór do zbiornika z wodą. Nadciśnienie zamykało zawór powietrzny i otwierało zawór doprowadzający wodę. Podczas zamykania zaworu powietrza w rurach spiralnych i zasilających górny zbiornik powstawała próżnia. Woda podnosiła się do górnego zbiornika, a następnie pod dużym ciśnieniem podążała do wtryskiwaczy, dostając się na łopatki wirnika i wprawiając go w ruch. W urządzeniu brakowało czegoś, o czym wiedział Schauberger. Złośliwi twierdzili, że Scheriau’owi chodziło wyłącznie o prawa patentowe.

Ostatnim jego wynalazkiem był domowy generator. Urządzenie mające zapewnić energię gospodarstwom domowym jest równie tajemnicze, jak wcześniejsze wynalazki. Prace nad nim trwały na długo przed wyjazdem do Ameryki. Być może wynalazca miał dosyć pracy na rzecz wojska? W każdym razie prototyp maszyny został skonfiskowany... za długi. Schauberger niedługo cieszył się pobytem w Ameryce. Zmarł w 1958 roku. Zbudowanych po jego śmierci generatorów nie udało się uruchomić. Jego syn Walter uczestniczył później w budowie prototypu implozyjnej turbiny wodnej Leopolda Scheriau’a, bardzo zbliżonej do domowego generatora.

Projekt W. Schaubergera, jest całkowicie odmienny od mojego projektu, opisanego w uzyskanych przez mnie patentach w Polsce - PL Pat. 243168 B1 i w USA - US Pat. 12078140, który będzie opublikowany przez amerykański Urząd Patentowy USPTO w dniu 3 września 2024.

Urzędy Patentowe, zanim wydadzą decyzję o udzieleniu patentu, przeprowadzają badania czystości i nieoczywistości zgłoszonego wynalazku w bazach patentowych, m. innymi w europejskich i amerykańskich, które trwają kilka lat i gdyby mój wynalazek, "był kopią projektu niemieckiego inżyniera z przed 80 lat", to nie dostałbym patentu w Polsce i w USA.

Opracowany przeze mnie projekt próżniowej elektrowni i magazynu energii elektrycznej, jest całkowicie odmienny od przeciwstawionego projektu "niemieckiego inżyniera", posiada całkowicie odmienną konstrukcje i całkowicie odmienny sposób działania, a także całkowicie odmienne zastosowanie.

Poza tym "niemiecki" projekt jest skomplikowany, posiada, m. innymi "silnik elektryczny rozkręcał wirnik", "rury spiralne" , " "zasysanie powietrza", a te elementy nie występują w moim projekcie i nie jest kompletny, nie działa. (" W urządzeniu brakowało czegoś, o czym wiedział Schauberger").

Mój projekt jest prosty i będzie działał, jest zrozumiały nawet dla laika i jedyną podobną cechą pomiędzy tymi projektami, jest wytwarzana "próżnia", którą w moim projekcie wytwarza słup wody/cieczy, natomiast w projekcie "niemieckiego inżyniera" , "próżnię" wytwarza silnik elektryczny, który "rozkręca wirnik".

Więcej: Wiktor Schauberger; genialny leśniczy
Opublikowano: 21 grudnia 2014
https://www.konstrukcjeinzynierskie.pl/fragmenty/131-f2014/fgrudzien2014/1328-wiktor-schauberger-genialny-lesniczy

Minimum 1 słowo.
Uwaga:
Zgłoszenie trafi do moderatora, który podejmie ostateczną decyzję o usunięciu wpisu lub jego pozostawieniu.
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA