DYSKUSJE - ZGŁOŚ WPIS NA FORUM
Nowoczesne centrum treningowe. Może powstać w Krośnie

Tak łatwo sprawdzić i chyba nikogo nie dziwi, że osoba zarządzająca Akademią Piłkarską Beniaminek Krosno jest prezesem stowarzyszenia. Nie wiem co w tym dziewnego?

Nie mam pojęcia co ma "złota gwiazdka" Beniaminka wspólnego z Karpatami, bo tak sugerujesz, tu przyznaje nie wiem, jak wiesz chętnie usłyszę. Czy nie chą inne szkółki gwiazdek? Pewnie chcą, ale może właśnie przez te wymagania ich nie mają, a Beniaminek spełnia wymagania i ma. Zgadzam się jest to korzyść marketingowa napewno, korzyść finansowa z pewnością też, bo po to ten program stworzono. Co do polskiego modelu szkolenia to zawsze można narzekać, że wszystko źle, a można próbować coś zmieniać, tu raczej nic się nie stanie z dnia na dzień, a to proces długowfalowy. Wiem na pewno, że Beniaminek korzysta z własnego modelu szkolenia wysoko ocenionego i zaakceptowanego w PZPN, bo taką informację trenerzy przekazywali rodzicom na spotkaniach.

Co do trenerów, nie wypowiem się na tematy finansowe, bo jak czegoś nie wiem to raczej nie piszę tego. Wiem, że kilku dobrych trenerów odszeło w ostatnich latach z Beniaminka, ale odeszło do większych klubów z większych ośrodków jak Stal Rzeszów czy Resovia, być może pewnego pulapu w Krośnie w tym momencie Beniaminek nie był w stanie im zagwarantować, normalna rzecz na rynku pracy. Ale chyba nie jest tak źle jak w ostatnim czasie dołączyli trenerzy z Dukli, Brzozowa, Gorlic czy też z Karpat, chcą tu pracować i trenować dzieci i wykonuja kawał dobrej roboty.

Tak zgadzam się, jak powstanie fabryka też będzie zysk dla miasta, pewnie nawet i większy, chodziło mi tylko o to, że to nie jest tak, że nikt nic z tego nie ma jakby takie centrum treningowe powstało, bo taka była sugestia.

Dziwię się tylko takiej mentalności, że jak ktoś chce coś zrobić, to czasami wielkie oburzenie i takie no powiedzmy sobie szczerze "rzucanie kłód pod nogi". Ja osobiście cieszę się jak są inwestycje, powstało oświetlenie na stadionie na Legionów - super, sam byłem na meczu ze Stalową Wolą bodajże i super się oglądało. Na Guzikówce stadion coraz piekniejszy, sam głosowałem w budżecie obywatelskim za tym by tam powstał system nawadniania i super, że powstanie. Jakby na Karpatach miały powstać np. kolejne boiska choćby między terenem hali sportowej, a basenem to sam bym mocno trzymał kciuki, by tak się stało. Żużel jest na coraz wyższym poziomie - super, widać, że mają zarządzający na to pomysł, prężnie działają, ludzie chętnie chodzą na stadion. Ma powstać trybuna teraz - super niech powstaje, a powstaje z naszych pieniędzy, bo nikt prywatny tego nie buduje, tylko miasto, tez można powiedzieć po co i na co, choć pewnie jakbym prześledził komentarze, bo szczerze powiem nie śledziłem to i tam sceptycy by byli. Ale też i poza Krosnem, w Sanoku na Wiki bardzo fajny ośrodek powstał, w Chorkówce piękny stadionik ze sztuczną trawą - był syn na treningu, bo trenował tam Beniaminek - naprawdę jak na taką miejscowość to mega i widziałem, że sporo dzieciaków tam sobie trenowało. Także trzymajmy kciuki za tych co chcą działać i coś dla tego sportu krośnieńskiego robić jeśli jesteśmy tego sportu sympatykami, bo lepiej, by dzieciaki trenowały na boisku niż grały w fifę przed monitorem i lepiej, żebyśmy my dorośli chodzili i oglądali sobie mecze tych dzieciaków czy seniorów krośnieńskich klubów na coraz wyższym poziomie niż siedzieli przed telewizorem. A im lepsze warunki do uprawiania tego sportu, tym lepiej dla wszystkich. Przynajmniej takie moje zdanie.

Dobrego roku dla wszystkich miłośników sportu :)

Pozdrawiam

Minimum 1 słowo.
Uwaga:
Zgłoszenie trafi do moderatora, który podejmie ostateczną decyzję o usunięciu wpisu lub jego pozostawieniu.
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA