"– To egzaminatorzy przynoszą dochody, a traktuje się nas jako... ."
Konkretnie mówiąc, to ilość przeprowadzonych egzaminów w określonym czasie wyznacza wielkość przychodu, dochodu czy po prostu zysku tej, jak się okazuje FIRMY.
"Wojewódzki ośrodek ruchu drogowego – jednostka samorządowa, której celem jest promocja bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz nadzór nad egzaminami na prawo jazdy w Polsce. Formalnie wojewódzkie ośrodki mają status samodzielnych jednostek organizacyjnych podległych marszałkowi województwa..." (wikipedia)
Jeśli WORD to instytucja państwowa (sam już nie wiem ale chyba tak jest), to nie powinno być tak, że płace pracowników zależą od obrotów, kosztów itd. ... . Raczej powinny one być ustalane odgórnie, na szczeblu rządowym.
Więcej egzaminów to większe przychody. Ilość egzaminów zależy od ilości kandydatów oraz, o czym się mało mówi od procentu zdawalności. Czyli im więcej oblanych egzminów, tym więcej egzaminów w ogóle. Przez takie zależności może dochodzić do nieuczciwych praktyk oblewania. A przecież Egzaminator, który jest jak sędzia powinien być nieskazitelny, niezależny, uczciwy. Itp., itd. .
Teraz rzecz, o której tu nie wspomniano. Mamy najniższy od lat przyrost dorosłych, gdyż 17-20 lat temu był kryzys urodzeń. Także "czas covidowy" może zniechęcać niektórych do robienia prawka. I tak jak jeszcze kilka lat temu na egzamin czekało sie 2-3 tygodnie, tak teraz nie będzie kogo egzaminować.
Tak więc do drzwi WORD-ów puka kryzys. Mądre przedsiębiorstwo aby przetrwać kryzys, szuka oszczędności. Np. obniża pensje... .