FORUM - ZGŁOŚ WPIS NA FORUM
Dyskusje » Polityka » Polska pod pisowskim nie-rządem

Psy zawsze szczekają jak  sie nimi poszczuje...

Był oskarżony o gwałt i molestowanie, został szefem klubu „Gazety Polskiej” na Ukrainie?

Jan Bestry, niegdyś poseł Samoobrony, ma nowe zajęcie. Polityk skazany za gwałt oraz podejrzewany o molestowanie dzieci w szkole, został przewodniczącym Klubu „Gazety Polskiej” w ukraińskim Złoczowie. Jak dotąd, oficjalna działalność tamtejszych zwolenników periodyku Tomasza Sakiewicza ograniczyła się do „wizyty św. Mikołaja” u dzieci. Informacje o nowym stanowisku Bestrego zniknęły już ze strony Klubów.

Bestry był posłem Samoobrony w latach 2005-2006. Kiedy wykluczono go z partii, założył Ruch Ludowo-Narodowy. Po zakończeniu przygody z polityką powrócił do biznesu. Jak zauważył jeden z użytkowników Twittera, były polityk zaczął prowadzić Klub „Gazety Polskiej” w ukraińskim Złoczowie. Najwidoczniej nikomu nie przeszkadzało, że w latach 80. usłyszał wyrok za gwałt oraz stracił pracę w szkole podstawowej z powodu podejrzenia molestowania seksualnego dzieci.

Czy się zajmują Kluby „Gazety Polskiej"? Zrzeszają sympatyków gazety Tomasza Sakiewicza w całej Polsce, ale też w Europie, Australii i USA. Łącznie jest ich ponad 300. Kluby organizują m.in. miesięcznice katastrofy smoleńskiej, a wcześniej także marsze poparcia w obronie TV Trwam. Nawoływały też do budowy pomników smoleńskich czy nadania polskim ulicom nowych patronów - nazwisk ofiar katastrofy 10 kwietnia 2010 roku. Sympatycy regularnie spotykają się, organizują wyjazdy, zapraszają do uczestnictwa w panelach dyskusyjnych prawicowych polityków i dziennikarzy.

(....)

Jak przypomina portal gazeta.pl, Bestry został skazany za gwałt, którego dokonał w 1982 r. Był wówczas konduktorem pociągu relacji Szczecin-Poznań, a swoją ofiarę dopadł w wagonie sypialnym. O sprawie zrobiło się głośno w 2006 r. m.in. za pośrednictwem Faktów TVN. Kolejne problemy polityka zaczęły się w 1985 r. Został wówczas zwolniony ze szkoły podstawowej w Szczecinie, gdzie pracował jako nauczyciel techniki. Powód? Oskarżenia o molestowanie seksualne dzieci. Polityk miał całować i obmacywać dzieci.

– Podłoże jest finansowo-rodzinne – tłumaczył się Bestry. Twierdził, że donosiło na niego „najbliższe otoczenie rodzinne”. Sęk w tym, że media dotarły do dokumentów. Z wyroku sądowego wynikało jasno: Bestry został skazany na rok i sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata. 

O skandalu z udziałem Bestrego pisał dziennikarz wrocławskiej „Gazety Wyborczej”, Jacek Harłukowicz. Na Twitterze poinformował, że w sądzie wygrywał z politykiem „wszystkie możliwe instancje”.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/byl-oskarzo(...)

Minimum 5 słów.
Uwaga:
Zgłoszenie trafi do moderatora, który podejmie ostateczną decyzję o usunięciu wpisu lub jego pozostawieniu.
FORUM TWOJE KONTO
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
phone 13 493 44 44
REKLAMA