DYSKUSJE - ZGŁOŚ WPIS NA FORUM
Spotkanie z Tomaszem Sekielskim. To autor głośnego filmu o pedofilii wśród księży

Witam. Cztery lata uczęszczałem do szkoły z internatem prowadzonej przez księży. Mieszkaliśmy z nimi, rozmawialiśmy, graliśmy dużo w piłkę i dużo się modliliśmy, sami utrzymywaliśmy porządek w 4 kondygnacyjnym budynku oraz wokół niego. Trzymali bardzo wysoki poziom nauczania, zdawalność matur na poziomie 100%. Szkołę zdołało ukończyć jedynie około 45% stanu początkowego z 1 klasy. Były osoby chociażby z Warszawy, Gdyni,  Torunia. Nie było to miejsce dla mięczaków i maminsynków. Dodam, że spośród 15 osób z mojej klasy 1 kolega jest aktorem, 1 vice dyrektorem szkoły, 2 ma doktorat, 1 jest nauczycielem, 1 restauratorem, 3 jest księżmi. Przez te 4 lata życia pośród księży ja i moi koledzy nie słyszeliśmy o żadnym przypadku molestowania przez któregokolwiek z kapłanów. Mieli swoje słabości i jak każdy człowiek czasem nieco więcej wypili, ale nie robili tego typu okropieństw ukazanych w filmie Pana Sekielskiego, który obejrzałem z wielkim bólem. Piszę to dlatego, gdyż nie mogę zrozumieć tych, którzy tak bezmyślnie generalizują i stawiają znak równości, że ksiądz = pedofil. Są to kompletne kalumnie, bardzo krzywdzące zwłaszcza wobec tych kapłanów, którzy wiodą pełne poświęceń życie. Nigdy nie zapomnę jednego wspaniałego kapłana, który oddał mi swoją poduszkę, bo po prostu nie miałem swojej ze względu na biedę w jakiej przyszło mi dorastać. To są małe rzeczy, ale dla mnie było to coś wielkiego. W końcu w tym internacie mogłem spokojnie zasypiać i  nie wysłuchiwać odgłosów libacji alkoholowych dochodzących z pokoju mojego ojca. Szczęść Boże!

Minimum 1 słowo.
Uwaga:
Zgłoszenie trafi do moderatora, który podejmie ostateczną decyzję o usunięciu wpisu lub jego pozostawieniu.
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA