DYSKUSJE
Odszkodowania za wywłaszczenia pod S19
On77
15.01.2024 16:33

cela22, dzięki za dobre chęci.

Przed założeniem tego wątku "odrobiłem zadanie" najlepiej jak potrafiłem i taka ogólnikowa porada, z której wynika, ze wiesz jeszcze mniej niż ja, niczego nie wnosi.

1. Proces jest opisany dobrze od strony formalnej tu: www.gov.pl/web/gddkia/odszkodowania

2. Zadanie prowadzi administracja centralna (GDKiA i wojewoda), Urząd Marszałkowski nie ma nic do tego

3. Zaden urzednik nie udziela odpowiedzi o konkretnych przypadkach odszkodowań, nie ma tez w tym zakresie zadnych oficjalnych opracowań dostępnych publicznie szerszemu gronu, każy urzędnik zapytany o konkrety zrobi kopiuj wklej formułki z wytycznych, ale bez zadnych wartości

4. Potrzebuję konkretnych wartości /cena za m2/ jakie zaproponowane zostaly w operatach wysłanych po wydaniu ZRID osobom, ktorych grunt został już wyceniony w gminach Kroscienko, Miejsce Piastowe, Dukla.

Potrzebuje tego, zeby moja babcia, której 25arów ziemi IV klasy jest przewidzianych pod budowe, dowiedziała się czy z odszkodowania sfinansuje sobie dach, komin, czy moze tylko na rynny wystarczy. Działka nie jest atrakcyjnie położona, więc nie znalazłaby nabywcy na rynku (nie nadaje się pod zabudowę).

Proszę więc, w imieniu babci, o konkretne przykłady dla ziemi klasy IV-V /miejscowosc, areał, cena/.

Ten wątek założyłem wyłącznie dla rozeznania się w wysokości odszkodowań, więc z góry proszę też o trzymanie sie tematu, bez meandrowania w politykę albo pogodę :)

Pozdrawiam i z góry dziękuje za rzetelne i konkretne przykłady.

On77
na forum od listopada 2017
cela22
15.01.2024 14:49

sugeruję skontaktowanie się z odpowiednimi organami, takimi jak Urząd Marszałkowski, który jest odpowiedzialny za prowadzenie postępowań związanych z wywłaszczeniem.

cela22
na forum od stycznia 2024
On77
14.01.2024 14:05
Poszukuję informacji (konkretne przykłady: działki rolne 4-5 klasy, nie budowlane) na temat wysokości odszkodowań zaproponowanych właścicielom działek przewidzianych do wywłaszczenia pod budowę S19. Odcinki Iskrzynia - Miejsce Piastowe - Dukla mają już wydane ZDRID, więc właściciele dostali już operaty. Podzielcie się proszę informacja jak to wygląda dla działek rolnych 4-5 klasy.
On77
na forum od listopada 2017
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA