DYSKUSJE
Niecodzienna operacja. Maryan opuścił Krosno
wuel
27.03.2019 17:22

Mateusz, czy masz dziewczynę? Bo jesteś fajny i jestem zainteresowana.

wuel
na forum od listopada 2017
Niki_Manifesto
26.03.2019 19:10
wyróżnione przez moderatora

Ja mam nadzieję, że Mateusz będzie powołany jako opiekun dzwonów, inaczej być nie może. A zwieńczeniem jego starań niechby był wspomniany wcześniej wielki prawdziwy koncert tychże dzwonów, wyjątkowe wydarzenie powtarzane cyklicznie przez cały rok.

Nie tylko Mateusz uratował ten dzwon. A to zabytkowy wiekowy instrument jest, z którym należy obchodzić się delikatnie. Firma, do której trafił Rduch Bells & Clocks to solidni fachowcy i nieuprawnionym jest mówienie, że to nieprzyzwoicie duża kwota (połowa z tego może pochodzić z dofinansowania) jak za tak niespotykaną w dzisiejszych czasach usługę naprawy zabytkowego dzwonu. Ludwisarstwo bowiem jest wpisane na listę ginących zawodów, a sprawa naprawy ogromnego instrumentu to nie byle co, fachowa wiedza i umiejętności są więc na wagę złota. I nie, nie można "dać zarobić" szwagrowi, wujkowi Heńkowi po znajomości i po kosztach. Instrument musi znów wydawać swój naturalny dźwięk, do tego potrzeba doświadczonego ucha, wyczucia i pewności.  Wystarczy zapoznać się z poprzednim artukułem z tej historii:

https://krosno24.pl/informacje/nagrywa-bicie-dzwon(...)

Niki_Manifesto
na forum od listopada 2017
kurnachata
26.03.2019 15:12

Bardzo ciekawa i piękna historia z nastoletnim dzwonnikiem w tle. Jedynym czarnym charakterem jest jegomosc ze śląska który za spawanie dzwona uszczupla budżety miast aż o 80 tysięcy złotych.

kurnachata
na forum od listopada 2017
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA