Obszar znajduje się pomiędzy Lidlem a starostwem powiatowym. Park kieszonkowy, który na nim powstanie, to forma terenu o niewielkiej powierzchni od 300 do 5 000 m2, która jest coraz częściej spotykana w przestrzeni miejskiej. Ma zapewniać wypoczynek i rekreację dorosłym i młodzieży w otoczeniu zieleni.
Do opracowania koncepcji parku magistrat zaprosił mieszkańców Krosna. To oni w przeprowadzonych konsultacjach zdecydowali, jak ma wyglądać skwer.
Główną atrakcją miejsca będzie flow park, czyli specjalne miejsce do ćwiczeń pobudzających kreatywność. Jest ono wyposażone w drabinki, drążki i inne przyrządy, które służą do wykonywania treningów z wykorzystaniem ciężaru swojego ciała.
Znajdą się tam również trampoliny ziemne, ławko-huśtawki, ścianka do graffiti, a także ławki i leżaki. Będą też stojaki na rowery i ozdobna roślinność. Od strony ulicy Lwowskiej park zostanie odgrodzony żywopłotem.
Wśród propozycji na nazwę parku krośnianie w konsultacjach najczęściej wymieniali „Zielony zakątek” czy „Park na rogu”. Nazwę wyłoni głosowanie, które odbędzie w drugiej połowie roku.
Teraz na podstawie koncepcji zostanie opracowana dokumentacja techniczna skweru. Kiedy realnie powstanie to miejsce - na razie nie wiadomo.
To niejedyny park kieszonkowy w Krośnie, który ma powstać z Funduszy Norweskich. Drugi ma być przy ul. Piastowskiej. Pisaliśmy o tym tutaj.