Magisterkę na kierunku Zarządzanie będzie można zrobić zarówno w systemie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. Kształcenie będzie realizowane w trzech specjalnościach: zarządzanie inwestycjami i nieruchomościami, zarządzanie kapitałem ludzkim i zarządzanie przedsiębiorstwem. Elektroniczna rejestracja kandydatów rozpocznie się między majem a czerwcem bieżącego roku.
Z oferty skorzystają absolwenci studiów pierwszego stopnia kierunków ekonomicznych, ale nie tylko – studiować będą mogli także absolwenci studiów humanistycznych jak i technicznych. Aby wziąć udział w rekrutacji, przyszli studenci muszą posiadać dyplom licencjata, inżyniera, magistra lub inny dokument zagraniczny.
Kacper Kandefer, przewodniczący samorządu studenckiego PWSZ w Krośnie oraz student drugiego roku zarządzania nie ukrywa radości z powodu uruchomienia magisterskich studiów w Krośnie. - Uważam, że studia drugiego stopnia są świetną okazją do kontynuowania nauki na miejscu. Dzięki temu wiele młodych osób może pozostać blisko domu – podsumowuje.
Według danych zarządzanie w ostatnich dziesięciu latach plasowało się w pierwszej trójce najchętniej wybieranych kierunków w Polsce. W zeszłym roku chciało go studiować blisko 30 tys. osób. W Krośnie na poziomie licencjackim zarządzanie uruchomiono w 2013 roku. Studentami kierunku są nie tylko osoby z Polski, ale również z zagranicy.
W tym semestrze w PWSZ studiuje m.in. troje studentów z Ukrainy, którzy na co dzień są słuchaczami drugiego i trzeciego roku Ukraińskiej Akademii Drukarstwa we Lwowie. Anastazja Woronina, Wiktoria Stanytska i Olga Popowa studiują w Polsce od lutego tego roku. Spędzą w Krośnie jeden lub dwa semestry.
W ramach programu Erasmus+ w Krośnie na tym samym kierunku aktualnie studiuje również dwóch studentów ze Słowacji. Będą przebywać w Polsce do końca tego semestru.
Studenci zarządzania pogłębiają swoją wiedzę, przynależąc do dwóch zakładowych, studenckich kół naukowych, SKN „Organizacja i Zarządzanie” oraz SKN „Finanse”.
- W kole poszerzamy zainteresowania z zakresu zarządzania, finansów oraz inwestowania. Co roku wysyłamy delegatów w różne miejsca w Polsce, ale również zagranicę. Ostatnio byliśmy np. na konferencji w Czechach - ocenia Kacper Kandefer z koła naukowego „Finanse”. - Oprócz tego mogę poszerzać również umiejętności miękkie, które są nieodzowne w przyszłej pracy. Ważnym aspektem jest także zdobywanie cennych kontaktów ze studentami z innych uczelni.
Studenci Zarządzania aktywnie działają również w pracach interdyscyplinarnego koła naukowego „Rotor”, znanego z udziału w zawodach polegających na przejechaniu jak największej liczby kilometrów na jednym litrze paliwa. Ostatni imponujący wynik to 498 kilometrów przejechanych na 1 litrze etanolu.
Studenci tego kierunku współpracują również przy szeroko rozumianym marketingu, niezbędnym w promocji i pozyskiwaniu sponsorów na kosztowne wyjazdy, m. in. do Londynu.
Absolwenci Zarządzania na ogół nie mają problemów ze znalezieniem pracy. Część z nich dotychczas kontynuowała studia magisterskie na innych uczelniach. Niektórzy zdecydowali się zostać w Krośnie.
Zeszłoroczna absolwentka studiów licencjackich Marzena Stanek obecnie kontynuuje studia z zarządzania na Politechnice Rzeszowskiej. Jednocześnie pracuje w krośnieńskiej firmie Eba jako księgowa.
Studentką Zarządzania na krośnieńskiej uczelni była też Antonina Menet, która przez dwa lata kierowała bolidem o nazwie „Piła”. Obecnie kontynuuje studia magisterskie na Uniwersytecie w Toruniu.
Karolina Salamon ukończyła studia z zarządzania w Krośnie w 2016 roku z najlepszym wynikiem na roku. Obecnie pełni funkcję pełnomocnika ds. pacjenta w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim w Krośnie. - Studia w Krośnie to najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć. Żałuję jedynie, że nie mogłam kontynuować tutaj nauki na poziomie magisterskim – podkreśla.
Kinga Mikos równocześnie studiuje na krośnieńskiej PWSZ międzynarodową komunikację językową oraz zarządzanie. - Aktualnie przygotowuję pracę licencjacką na temat funkcjonowania i rozwoju rynku nieruchomości mieszkaniowych w Krośnie w latach 2013-2017. Po obronie najprawdopodobniej będę chciała kontynuować tutaj studia z zarządzania na poziomie magisterskim, a potem jeśli uda mi się zdobyć dobrą pracę, osiedlę się w okolicach Krosna. Jeśli nie, to spróbuję swoich sił na rynkach zagranicznych –zdradza swoje plany Kinga.