Początkiem roku węgierska grupa Mol rozpoczęła działalność w Polsce poprzez przejęcie 417 stacji paliw działających w całym kraju pod marką Lotos. Dzięki tej, wartej 610 mln dolarów transakcji, Grupa stała się trzecim największym graczem na rynku detalicznej sprzedaży paliw w Polsce. Natomiast Mol zobowiązał się sprzedać PKN Orlen 185 stacji paliw: 144 zlokalizowanych na Węgrzech i 41 w Słowacji, za kwotę 259 mln dolarów.
Obecnie w Polsce działa tylko jedna stacja Mol przy trasie szybkiego ruchu S7. Na razie nie wiadomo, kiedy nastąpi rebranding krośnieńskiej stacji. Jak możemy przeczytać w doniesieniach prasowych, do końca 2024 roku pod nową marką ma być nawet 80 proc. stacji Lotos działających w Polsce. W okolicach stacje powstaną także m.in. w Sanoku czy Rzeszowie.
Węgierski koncern naftowy podpisał także umowę dotyczącą zapewnienia dostaw paliw dla przejmowanych w Polsce stacji. Sprzedawane paliwo na nowo przejętych stacjach będzie w pierwszej kolejności pozyskiwane z polskich rafinerii. - Chcemy zaproponować w Polsce wysokiej jakości paliwa, na bazie produktów pochodzących z polskich rafinerii. Dynamicznie rozwijamy też sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych i to samo planujemy również w Polsce - czytamy w komunikacie spółki.
Na stacjach Mol będzie też dostępna oferta spożywcza pod szyldem Fresh Corner, która oferuje kawę, świeże posiłki i artykuły codziennej potrzeby. Ciekawostką jest, że w całej grupie Mol sprzedaje się co roku 53 mln kubków kawy czy 12 milionów hot dogów.
Grupa Mol z siedzibą w Budapeszcie na Węgrzech, to międzynarodowy koncern działający w sektorach naftowym, gazowym, petrochemicznym i detalicznym. Grupa działa w ponad 30 krajach.
W Krośnie obecnie funkcjonuje ponad 20 stacji benzynowych.