UTRUDNIENIA

Ulica w Rynku nadal zamknięta. Będzie przebudowa kanalizacji

Ulica przy wschodniej pierzei Rynku prawdopodobnie pozostanie zamknięta dla kierowców aż do wiosny. Powodem jest budowa kanalizacji deszczowej na ul. Blich, która zajmie trzy miesiące. Miasto już ogłosiło przetarg.
Redakcja Portalu
Przejazd przez odcinek drogi od ul. Słowackiego w kierunku ul. Franciszkańskiej jest możliwy tylko za specjalnym pozwoleniem, które można uzyskać w urzędzie miasta
Damian Krzanowski

Odcinek drogi wzdłuż rektoratu Karpackiej Państwowej Uczelni (od ul. Słowackiego w kierunku ul. Franciszkańskiej) miał być nieprzejezdny tylko w październiku 2021 roku. Powodem był remont uszkodzonego ścieku kanalizacyjnego. 

Jednak po zakończeniu prac, wschodnia pierzeja Rynku nadal pozostaje niedostępna dla kierowców. 

Na ostatniej sesji rady miasta (29.12) Agnieszka Raś z zarządu dzielnicy Śródmieście zaapelowała do władz miasta o wprowadzenie normalnego ruchu pojazdów na tym odcinku, aby nie utrudniać życia i działalności mieszkańców oraz przedsiębiorców. 

Prezydent Piotr Przytocki poinformował, że przejazd nadal będzie zablokowany, bo miasto przygotowuje się do budowy kanalizacji deszczowej na ul. Blich. Przetarg został już ogłoszony, a 10 stycznia zostaną otwarte oferty przetargowe. – Jeśli wszystko się powiedzie, przedsięwzięcie będzie realizowane przez najbliższe trzy miesiące od momentu podpisania umowy – mówił włodarz. - Przejazd pierzeją wschodnią będzie utrudniony aż do wiosny. 

Przypomniał, że przejazd jest możliwy dla mieszkańców, przedsiębiorców i dostawców tej części Rynku za pozwoleniem, które można uzyskać w urzędzie miasta.

Ma zostać wybudowana kanalizacja, która odprowadzi wody deszczowe z Rynku i ul. Blich do kolektora przy ul. Legionów. W czasie intensywnych deszczów na schodach przy ul. Blich powstawał wodospad:

 

Prace będą wymagały zastosowania ciężkiego sprzętu, m.in. koparek. Wszystko odbywać się będzie pod nadzorem archeologów, a po zakończeniu remontu nawierzchnie ulic i chodników zostaną odtworzone do stanu pierwotnego.

ZOBACZ W ARCHIWUM PORTALU: