INWESTYCJE

Nowa nawierzchnia zamiast dziur. Tak wygląda odmieniona ul. Polna

Zakończyły się prace przy ulicy Polnej w Krośnie. Nowa droga jest szersza niż poprzednia, ma chodnik i ścieżkę rowerową, niższe krawężniki oraz progi zwalniające. Ma to zapewnić bezpieczeństwo kierowcom i pieszym. Z odmienionej ulicy można już korzystać. Zobaczcie, jak wyglądała kiedyś, a jak teraz.
Redakcja Portalu
Ulica Polna przed i po przebudowie. Prace trwały ponad rok
Damian Krzanowski

Ulica Polna to droga przy wyjeździe z Krosna w stronę Sanoka, prowadząca od skrzyżowania z ulicą Bieszczadzką do granicy miasta z Łężanami. Stanowi skrót dla osób, które chcą ominąć rondo w Miejscu Piastowym i dojechać np. do Targowisk, Haczowa czy Brzozowa. Kierowcy przez ponad rok nie mogli z niego korzystać.

Ulica Polna jest już przejezdna, zniknął znak zakazu wjazdu
damian krzanowski

Opłacało się im jednak czekać, bo teraz na Polnej zamiast dziur i popękanego asfaltu, jest 6-metrowa jezdnia i nowa asfaltowa nawierzchnia. Oprócz tego powstał bitumiczny chodnik połączony ze ścieżką rowerową o szerokości 3 m. Przebudowana została też kanalizacja deszczowa, sieć gazowa i energetyczna oraz oświetlenie.

Aby poszerzyć Polną, miasto pozyskało tereny, na których znajdowały się do tej pory ogrodzenia posesji mieszkańców. Na drodze w dwóch miejscach zamontowano progi zwalniające. Wnioskowali o nie mieszkańcy, którzy chcą w ten sposób powstrzymać kierowców przed jazdą z nadmierną prędkością. 

Jezdnia ma teraz szerokość 6 m. Powstał też chodnik ze ścieżką rowerową o szerokości 3 m
damian krzanowski

Nowy ciąg pieszo-rowerowy ma obniżone krawężniki, które ułatwiają rowerzystom zjazd i wjazd na ścieżkę, a mieszkańcom wjazd i wyjazd z ich posesji. Kierowcy powinni też pamiętać, że na ścieżce rowerowej nie wolno parkować samochodem, bo jest to zabronione i może być karane.

Drogę wybudowało konsorcjum dwóch krośnieńskich firm Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych (PRiD) i Rejon Budowy Dróg i Mostów (BRiD). Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (wcześniej Fundusz Dróg Samorządowych).

ZOBACZ W ARCHIWUM PORTALU: